woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
معرفي مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۱۱:۴۲

رسيدن گوشت : پس از مرگ ( ذبح حيوان ) ATP تجزيه شده و در عدم حضور آن ميوزين و اكتين ادغام شده و زنجيره هاي مشقت بار اكتوميوزين را به وجود مي آورند . در اين موقعيت ، كه جمود نعشي خوانده مي شود گوشت محكم و مشقت بار است و به اين ترتيب مصرف نمي شود تا پس از مدتي نگهداري به اسم « رسيدن گوشت » كه مشقت آن كاهش يافته و تردي گوشت و طعم گوشت بهبود مي يابد . خريد اينترنتي گوشت
با اعتنا به اين كه گوشت از جنس پروتئين مي باشد عامل ها متعددي نظير مرتبه حرارت ، PH و ارتفاع بازه نگهداري در تغييراتي كه در طي وصال چهره ميدهد ، دخالت دارا هستند . 
رسيدن سبب تبديل بافت ماهيچه اي حيوانات به گوشت رژيم غذايي ما مي گردد . 
پس از مرگ يك حيوان ، گليكوژن جان دار در بافت ماهيچه اي طي مراحلي به اسيد لاكتيك تجزيه گرديده و منجر كاهش PH مي گردد . 
PH آخرين معمولا حدود ۵/ ۵ است كه نزديك به نقطه ايزوالكتريك پروتئين مهم ماهيچه مي باشد ( نقطه ايزوالكتريك ميوزين ۵/ ۴ مي‌باشد ) . 
پروتئين ها در نقطه ايزوالكتريك كمترين پايداري را داشته و به سادگي دناتوره مي شوند ، در طي زمان رسيدن پروتئين هاي بافت ماهيچه اي دناتوره شده البته پروتئين هاي بافت پيوندي تغيير تحول ماهيت نمي دهند . 
متعاقب دناتوره شدن ، كمي از پروتئين هاي دناتوره شده تجزيه مي شوند كه سبب به تشكيل پپتيدها و آمينو اسيدها و ارتقا در تردي مي گردند . 
تغيير‌و تحول اساسي ديگري كه توليد مي شود اين مي‌باشد كه حلاليت پروتئين ها در نقطه ايزوالكتريك ، دست‌كم مي باشد براين اساس در طي مدت وصال گوشت يه خرده آب از دست مي دهد . 
دقت : همچنين در طي اين بازه زماني ، رنگ گوشت از متمايل به قرمز به قهوه اي تغيير تحول مي كند كه مربوط به تبديل رنگدانه اصلي ماهيچه اي ميوگلوبين به مت ميوگلوبين مي باشد . مولكول ميوگلوبين شامل يك بخش پروتئيني و يك گروه غير پروتئيني رنگي نيز مي باشد كه دربردارنده يك اتم آهن فرو مي باشد . 
در طي وصال ، ميوگلوبين دناتوره و اكسيد مي شود ، آهن تبديل به آهن فريك مي گردد و رنگ ميوگلوبين حاصل قهوه اي مي‌باشد . 
همان طور كه ابلاغ گرديد بافت ماهيچه اي گذشته از مرحله جمود نعشي نرم بوده و داراي PH بالا و گنجايش محافظت آب بسيار و تردي مطلوب هست . 
گوشت در مرحله جمود نعشي محكم و دارنده PH و گنجايش مراقبت آب قليل مي باشد . سطح جمود نعشي از ۱۰ ساعت آنگاه از مرگ شروع و تا ۲۰ ساعت طول مي كشد . بعد از جمود نعشي گوشت دارنده PH بالا ، ظرفيت آب مناسب بوده و نرم و ترد مي باشد . 
رسيدن و تردي با محافظت گوشت در ۲-۱ مرتبه سانتيگراد به زمان دو هفته حاصل مي شود . با نگهداري گوشت در ۲-۱ جايگاه سانتيگراد، برخورد هاي گليكوليز در آن اتفاق افتاده و با ساخت اسيد لاكتيك ، PH كاهش مي يابد ، اين امر منجر پاره شدن ليزوزوم ها و آزاد شدن كاتاپسين ها و آنزيم هاي پروتئوليك مي گردد . 
اين آنزيم ها با سست كردن اتصالات اكتين وميوزين ، شكستن ساركومر ها در خطوط Z و تغييرات در بافت پيوندي ( تجزيه كلاژن و الاستين ) موجبات تردي گوشت را آماده مي نمايند . 
تردي با ارتقا PH ، ظرفيت نگهداري آب ، نرمي و نيز افزايش ميزان اسيدهاي آمينه و ازت غير پروتئيني در گوشت ، يار مي باشد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۰۹:۱۴

 چگونه سئو در مشهد براي امنيت اكثر پورت ssh را در لينوكس تغيير و تحول دهيم؟ به طور همزمان با گسترش عالم اينترنت ، نياز به رعايت نكات امنيتي در نگهداري امنيت سرور اهميت بيشتري مي يابد . چراكه بد افزار ها و قابل انعطاف افزارهاي پنهان بسادگي بر روي ميليون ها كامپيوتر و سرور متصل به شبكه جهاني وب جاي مي گيرند و كار هاي مخرب خويش را از پاراگراف ارسال اسپم و يا سرقت داده ها اساسي ابتدا مي كنند . 
هم‌زمان با توسعه و گسترش جهان وب ، نياز به رعايت نكات امنيتي در محافظت امنيت سرور اهميت بيشتري مي يابد . چراكه بد افزار ها و قابل انعطاف افزارهاي پنهان بسادگي بر روي ميليون ها كامپيوتر و سرور متصل به كانال جهاني وب جاي مي گيرند و فعاليت هاي مخرب خود را از جمله ارسال اسپم و يا اين كه سرقت داده ها اصلي مقدمه مي كنند . با رعايت تعدادي نكته ساده تا حدود زياد زيادي مي توانيد از پيوستن سرور خويش به اين شبكه مخرب خودداري نمائيد . يك عدد از اين نكات تغيير و تحول پورت پيش فرض ورود به سرور لينوكس مي باشد، چرا كه حملات بروت فورس ( Brute Force Attack ) براي نفوذ به سرور شما از پورت پيش فرض 22 استفاده مي نمايند . 
غيير پورت ssh در سسيتم ادله سنت او اس ( CentOS ) : ابتدا به ياري نرم افزار پيوتي ( Putty ) مي بايست به سرور خويش وصل شويد، براي اين خواسته مي توانيد از ارشاد لينك و پيوند تحت استفاده نمائيد: http://parspack .com/the-news/143-putty-ssh بصورت پيش فرض بر روي سرورهاي پارس پك ويرايشگر vim نصب مي باشد كه در ويرايش پوشه ها از طرز شل مي توانيد فراوان اثر گذار واقع شود، در صورتيكه اين ويرايشگر ( editor ) بر روي سرور شما نصب نيست، مي توانيد از دستور تحت استعمال نمائيد: yum install vim-enhanced براي تغيير تحول پورت ssh بايد فولدر sshd_config را در سرور خويش دستكاري نمايئد، براي اين خواسته مي توانيد از فرمان تحت به كارگيري نمائيد: vim /etc/ssh/sshd_config پورت ssh براي سرور هاي لينوكس بصورت پيش فرض 22 مي باشد، به همين خاطر در پوشه ذي‌ربط شما خط تحت را مشاهده خواهيد كرد: #Port 22 درحال حاضر مي بايست عبارت مربوطه را به شرح تحت تغيير تحول دهيد: Port 965 براي خروج مي بايست، پس از فشار دادن كليد Esc عبارت wq: را تايپ فرمائيد . حال براي كامل شدن فرايند بايستي امر زير را وارد نمائيد: service sshd restart روند به اتمام رسيد و با تغيير‌و تحول پورت دسترسي شما از روش putty كه تا قبل از اين با پورت 22 به آن وصل شده ايد معلق مي گردد و كافي مي باشد براي ورود دوباره از شماره جديد به تيتر پورت ورود به سرور استعمال نمايئد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۵:۵۹

 به كار گيري سئو در مشهد از فضاي منفي در پباده سازي سايت فضاي منفي يا اين كه به عبارتي Negative Space تكنيكي كار كشته در پباده سازي سايت ميباشد كه به طراوت توجه بيشتري به آن شده مي باشد . در واقع نگاهي مينيماليستي داشته و جزئي حياتي در پباده سازي نوين هست . فضاي منفي در طراحي كاربردي شبيه به سطح سپيد براي صفحه در چاپ مي باشد . رنگ سپيد عموما براي ورقه استعمال ميشود و فضايي كه محتوايي در آن قرار نميگيرد پس از چاپ سفيد باقي مي ماند . فضاي منفي اكثر از رنگ هاي يكدست و معمولي فايده ميبرد و محدود به رنگ سپيد نميباشد . در واقع فاصله بين اجزاي يك ورقه در وبسايت را فضاي منفي مي ناميم . 
فضاي منفي در طراحي چيست؟ فضاي منفي يا اين كه به عبارتي Negative Space تكنيكي كاركشته در پباده سازي سايت هست كه به تازگي اعتنا بيشتري به آن شده مي‌باشد . در واقع نگاهي مينيماليستي داشته و جزئي اساسي در پباده سازي نوين است . 
شباهت فضاي منفي و تراز سفيد فضاي منفي در پباده سازي كاربردي مشابه به تراز سپيد براي ورقه در چاپ است . رنگ سفيد عموما براي صفحه استعمال مي‌شود و فضايي كه محتوايي در آن قرار نميگيرد پس از چاپ سفيد باقي مي ماند . فضاي منفي اكثر از رنگ هاي يكپارچه و بي آلايش منفعت مي‌برد و محدود به رنگ سپيد نمي‌باشد . در واقع مسافت در ميان اجزاي يك صفحه در وب سايت را فضاي منفي مي ناميم . فضاي منفي به دو بخش ماكرو و ميكرو تقسيم مي‌شود . بخش ميكرو مربوط به مسافت در ميان اجزاي كوچكتر در هر قسمت از وبسايت و بخش ماكرو مربوط به فاصله در بين اجزاي اساسي صفحه نظير اسلايدر، نهايي مطالب و فوتر مي باشد . در عمل ماكرو در فضاي منفي ساختار حياتي كاغذ را انتخاب كرده و ميكرو بر خوانا بودن مطالب و همت سايت آناليز مي‌نمايد . 
كاربرد فضاي منفي در سايت نگاه مينيماليستي به تارنما به هدف انتقال بيشترين مفاهيم با كمترين اطلاعات انجام مي گردد . با توليد مسافت مطلوب بين اجزاي كليدي ورقه و بكار بردن فضاي خالي ميتوان توجه يوزرها را به بخش خاصي معطوف كرد . انگيزه حساس در اين روش از طراحي، تاكيد و تمركز بر روي بخش خاصي از تارنما است و با توليد مسافت مطلوب اعتنا كاربران را به آن معطوف مي‌نمايد . پيشين از به كار گيري از اين تكنيك مي بايست بخش هاي اساسي وب سايت را براي خود مشخص و معلوم كنيد . انگيزه شما عضويت يوزرها در خبرنامه هست يا اين كه فروش يك فرآورده خاص؟ شما ترجيح ميدهيد كه كاربران سايت به چه چكيده از محتواي تارنما شما توجه بيشتري داشته باشند يا كدام نوع از توليدات شما فيض بيشتري براي شما خواهند داشت؟ معمولا فروشگاه هاي اينترنتي ۸۰ درصد فروش خود را مديون ۲۰ درصد از محصول ها مي باشند و بقيه اكثر براي محافظت اعتبار وبسايت طولاني تر گرديده اند . 
زياده روي در به كارگيري از فضاي خالي به كار گيري خطا از فضاي منفي ميتواند تاثير برعكسي با آنچه در نظر داشته ايد را در پي داشته باشد . مضاعف شدن فاصله بخش قضيه نظر شما با بقيه اجزاي وبسايت ممكن ميباشد موجب ناديده گرفتن آن شود، همينطور نبايد بخش هاي ديگر تارنما را بطور كلي از دسترس كاربران خارج نمايد . محافظت تعادل و تناسب كليد پيروزي در بكارگيري Negative Space ميباشد . توصيف صحيح مسافت در ميان خطوط متن، كلمات، آيتم هاي منو و بخش هاي مهم تارنما همگي جزوي از تكنيك فضاي منفي در پباده سازي وبسايت مي باشند . 
نمونه هايي از كاربرد فضاي منفي در اين بخش سه سايتي را كه به كار گيري صحيحي از فضاي منفي در پباده سازي كاغذ اصلي خود داشته اند معرفي و چك خوا‌هيم كرد . 
گوگل موتور جستجوي گوگل بارزترين مثال استفاده از اين تكنيك است . بطوريكه تمام توجه كاربران به مهم‌ترين كاربرد وب سايت كه به عبارتي جستجو ميباشد خواهد بود . 
اپل وب سايت شركت اپل مثال ديگري از بكارگيري فضاي خالي در پباده سازي مي‌باشد . به كارگيري از تصاوير گران قدر و فضاي سفيد في مابين بخش هاي اصلي، دسترسي يوزرها به آنچه زمينه نياز هست را دوچندان آسان كرده . با ورود به وب سايت اپل به آساني متوجه مي‌شويد كه تمركز كمپاني در حالا حاضر بر روي فروش كدام جنس مي باشد و جور بندي هاي پايين آن در واقع پرفروش ترين محصول ها هستند . نخستان 
بكارگيري تكنيك فضاي منفي هميشه به معنا طراحي يك كاغذ خالي و با حجم مطالب قليل نيست . بلكه به معني تعيين مسافت مطلوب دربين بخش هاي داراي اهميت سايت و خوانا بودن متن مي باشد . هدف پورتال فرهنگي و هنري نخستان ارائه اخبار و مطالب فرهنگي و هنري بوده و در چندين مسئله اساسي مانند سينما، موسيقي، نمايش زنده و آلبوم فعال است . به همين برهان امكان ارائه اين حجم از مطالب در يك كاغذ بي آلايش مثل گوگل و اپل وجود ندارد، ولي با طراحي مطلوب و استفاده صحيح از مسافت گذاري ميان اجزاي مهم سايت، با نگهداري زيبايي وب سايت كارايي آن را نيز ارتقا داده مي باشد . همينطور نخستان نمونه قابل قبولي از بكارگيري رنگ هاي امروزي بجاي رنگ سپيد در مسئله تارنما ميباشد . 
كلام پاياني سايت هاي خبري داخلي را ميتوان بعنوان نامطلوب ترين گزينه ها در به كارگيري از فضاي منفي دانست . كاربران در اين وبسايت ها بايستي مقطع متعددي را براي يافتن خبر مسئله حيث خويش صرف كنند و صرفا با تجربه و بازديد فراوان مي‌باشد كه روش استعمال از وب سايت را ياد ميگيرند . حجم اطلاعات ارائه گرديده در صفحه حياتي وب سايت فراوان دوچندان ميباشد و بخش هاي مختلف بدرستي از يكديگر مجزا نشده اند . بنظر مي‌رسد كه نيازي به ذكر مثال در اين قضيه نمي‌باشد و تنها بايد به يكي از وبسايت هاي خبري شناخته گرديده مراجعه كرده و با روئت كرد يك استفاده كننده جديد وارد به آن نگاه فرمائيد . 
فضاي منفي يا اين كه Negative Space يك تكنيك يا اين كه فن پيشرفته در كدنويسي نيست، بلكه تهيدست صرف مدت و طراحي مناسب براي يوزرها مي باشد . پيشين از هركاري بايد معلوم نمائيد كه كدام بخش اهميت بيشتري داراست . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۳:۰۳

نمايش پسوند فايل‌ها در ويندوز نمايش پسوند فايل‌ها در ويندوز در محفظه ويندوز و با به كارگيري از Folder Options مي‌توان با برداشتن تيك گزينه‌ي Hide extensions for known file types پسوند فايل‌ها را مشاهده كرد . سئو در مشهد
در محفظه ويندوز و با به كار گيري از Folder Options مي‌توان با برداشتن تيك گزينه‌ي Hide extensions for known file types پسوند فايل‌ها را مشاهده كرد . 
به عنوان مثال قرارگيري exe . در انتهاي نام يك پوشه نشان‌دهنده‌ي اجرايي بودن اين فولدر ميباشد و قرارگيري txt . در انتهاي يك فايل ابلاغ مي‌نمايد اين كه اين فايل، يك پوشه متني مي باشد . 
البته پسوند بعضي فايل‌ها با وجود غيرفعال بودن تيك اين مورد در Folder Options كماكان نمايش داده نمي‌شوند . معروف‌ترين اين فايل‌ها نيز فايل‌هاي Shortcut يا ميان‌بر ميباشند . به تيتر نمونه در حالتي كه به صفحه‌ي دسكتاپ دقت كنيد متوجه ميشويد كه فايل‌هاي ميان‌بر مو جود در صفحه‌ي دسكتاپ پسوندي ندارند . در صورتي كه به طور ارگانيك مي بايست lnk . در انتهاي آن ها قرار مي‌گرفت . 
از ديگري پسوندهايي كه در ويندوز سناريو داده نمي شوند مي‌توان به xnk ،shb ،scf،shs ،pif و url اشاره كرد . هر فايلي كه داراي اين پسوندها باشد، پسوند آن نمايش داده نمي‌شود . البته در صورتي كه علاقه‌ داريد حتي پسوند اين فايل‌ها نيز سناريو داده شوند با به كار گيري از رجيستري ويندوز ميتوانيد چنين امكاني را مهيا كنيد . 
به اين منظور: ابتدا اطمينان پيدا كنيد در Folder Options گزينه‌ي Hide extensions for known file types غيرفعال است: كليدهاي تركيبي Win+R را فشار دهيد . بعد از آن در Run عبارت control .exe folders را وارد كرده و Enter بزنيد . آن گاه در پنجره‌ي Folder Options به تب View رفته و تيك گزينه‌ي Hide extensions for known file types را برداشته و OK فرمائيد . 
اكنون براي ورود به رجيستري ويندوز كليدهاي تركيبي Win+R را فشار دهيد . در Run عبارت regedit را وارد كرده و Enter بزنيد . هم اكنون در پنجره‌ي Registry Editor تك‌تك به هر يك از مسيرهاي ذيل مراجعه كنيد: HKEY_CLASSES_ROOTlnkfile HKEY_CLASSES_ROOTInternetShortcut HKEY_CLASSES_ROOTpiffile HKEY_CLASSES_ROOTSHCmdFile HKEY_CLASSES_ROOTShellScrap HKEY_CLASSES_ROOTDocShortcut HKEY_CLASSES_ROOTxnkfile 
با مراجعه به هر يك از مسيرهاي زير، در قسمت سمت راست پنجره، يه خرده به نام NeverShowExt را مشاهده خواهيد كرد . درحال حاضر كافي مي باشد بر روي NeverShowExt راست كليك كرده و Delete و آن‌گاه Yes را انتخاب فرماييد تا اين ميزان حذف شود . اين كار را بايد بر روي همه NeverShowExtهاي جانور در اين مسيرها انجام دهيد . در نهايت ويندوز را يك‌بار از نو فعال سازي فرماييد تا شاهد تغييرات باشيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۰:۱۲

اگر يك فيلم، آهنگ و يا برنامه را در فروشگاه App با قيمتي كامل مي خريد، خيلي ساده هستيد زيرا اين كار درستي نيست. شما به راحتي مي توانيد يكگيفت كارت iTunes را براي پرداخت مبلغي كمتر از قيمت كامل آنها، خريداري كنيد و آن را نقد كنيد تا به جاي آن براي خريد محصولات مورد نظر خود تخفيف دريافت كنيد.

ترفند و نحوه ي انجام اين كار اين گونه است كه بدانيد آنها را از كجا خريداري كنيد، بنابراين شما به دام كلاهبرداران در سايت هاي مختلف نخواهيد افتاد. افراد زيادي به صورت آنلاين اين كارت هاي تخفيفي را به فروش مي رسانند، اما هنگامي كه مي خواهيد آنها را استفاده كنيد، اين كارت ها كار نخواهند كرد و فروشنده نيز ديگر پيدا نخواهيد كرد.

خوشبختانه، در برخي از مكان هاي معتبر اين چنين كارت هاي تخفيفي پيدا مي شود، و بايد به آين مكان ها مراجعه نماييد. اين كار هميشه كار آساني نيست و شما براي بدست آوردن اينگونه كارت هاي تخفيفي بايد بسيار سريع عمل نماييد. اما اگر باهوش باشيد، مي توانيد در طول زمان، درآمد بزرگي را كسب نماييد.

چه كسي بايد خريد گيفت كارت iTunes را انجام دهد؟

گيفت كارت هاي iTunes براي خدمات زير قابل استفاده است:

·         خريد برنامه از فروشگاه App براي iPhone و iPad

·         خريد برنامه از فروشگاه App Mac

·         خريد فيلم و نمايش هاي تلويزيوني از iTunes

·         خريد موسيقي از iTunes

·         خريد كتاب از فروشگاه iBooks

·         اشتراك موسيقي اپل

·         افزايش فضاي ذخيره سازي iCloud

اگر شما معمولا براي هر يك از اين خدمات هزينه مي كنيد، يك گيفت كارت تخفيفي باعث پس انداز بالايي براي شما خواهد شد. و البته، مي تواند يك هديه بسيار عالي براي هر كسي باشد.

اما اين سه توصيه مهم را به شما خواهيم كرد.

توصيه 1: گيفت كارت iTunes را خريداري نماييد به جاي خريد گيفت كارت هاي اپل

كاربراني كه مدت طولاني از اپل استفاده مي كنند مي دانند كه فروشگاه iTunes جايي است كه مي توانند تمام خريدهاي مورد نياز  خود را در آن جا انجام دهند. اما كساني كه فقط از آيفون و iPads استفاده مي كنند ممكن است ندانند كه App Store و iTunes Store كاملا از يكديگر مجزا هستند.

بنابراين اطمينان حاصل كنيد كه به دنبال «گيفت كارت iTunes» يا «گيفت كارتهاي فروشگاه iTunes و App Store» و يا «گيفت كارتهاي موسيقي اپل» هستيد يا خير. جستجو براي گيفت كارتهاي فروشگاه اپل و ساير موارد مشابه، راهي آسان براي افتادن به دام كلاهبرداران است.

توصيه 2: كشور و يا منطقه گيفت كارت را بررسي كنيد

اين مسئله بسيار مهم است، نميتوان آن را فراموش كرد. فروشگاه App، فروشگاه نرم افزاري مك، فروشگاه iTunes، فروشگاه iBooks، و موسيقي اپل در كشورهاي مختلف به طور متفاوتي از يكديگر كار مي كنند. بنابراين مطمئن شويد كه گيفت كارتي را خريداري كرده ايد كه مي توانيد آن را در كشور خود استفاده كنيد. اپل به وضوح بيان كرده است كه اگر يك كارت يا كدي را از يك منطقه ديگر خريداري كنيد نمي تواند به شما كمك كند.

توصيه 3: بررسي تاريخ انقضاء كارت

به طور مشابه، محتواي هر كارت iTunes داراي يك تاريخ انقضا است، پس قبل از خريد آن را بررسي كنيد. در صورتي كه كارت شما منقضي شده است، سعي كنيد از آن در فروشگاه App و يا فروشگاه موسيقي اپل استفاده كنيد. هر دو اين فروشگاه ها به تاريخ انقضاء كارت اهميتي نمي دهند، بنابراين گاهي اوقات يك كارت يا كد آيتونز منقضي شده در آنها عمل خواهد كرد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۶:۱۷

گوشت شتر از ارزش غذايي و خواص دارويي و درماني بسياري برخوردار است و در روايات ديني ما به مصرف آن بسيار توصيه شده است. در رواياتي از حضرت رسول(ص) آمده است كه گوشت شتر را بخوريد حتي سالي يكبار و در جايي ديگر فرموده اند، گوشت شتر انسان را صبور مي‌كند. با اين وجود استفاده از گوشت شتر به دليل رنگ تيره (زرشكي مايل به سياه) و مزه‌اش، چندان مورد توجه نبوده و در بين مردم كشور ما چندان رايج نمي باشد. خريد اينترنتي گوشت

گوشت شتر به دليل داشتن مقدار زيادي كلسيم و فسفر براي كساني كه استخوان درد يا درد مفاصل دارند، فوق‌العاده مفيد ميباشد و متخصصان طب سنتي مصرف آن را هر چند وقت يك‌بار به افراد بالاي 60 سال توصيه مي‌كنند.

 

معرفي گوشت شتر

 

گوشت شتر از لحاظ شكل ظاهري شبيه گوشت گوساله و گوسفند است، البته رنگ آن كمي تيره تر و مزه آن شيرين ميباشد. گوشت شتر نسبت به گوشت گاو و گوسفند ديرپز تر بوده، البته در صورتي كه از گوشت شتر جوان استفاده شود، اين مشكل كمتر ديده ميشود. 
همچنين يكي از مهمترين خواص گوشت شتر در مقايسه با ديگر گوشت ‌ها، فقدان مواد هورموني و آنتي ‌بيوتيك در آن است، چرا كه اين حيوان در طبيعت به صورت آزاد و به دور از پرورش دامي رشد مي‌ كند.

خواص گوشت شتر (طبيعت و خواص درماني)

 

گوشت شتر داراي طبيعت گرم و خشك است. از گوشت شتر براي درمان بسياري از بيماري ها استفاده شده و در طب سنتي كاربردهاي فراوان دارد. برخي از خواص درماني گوشت شتر به طور خلاصه عبارتند از:

 

 • گوشت شتر باعث تقويت قواي بدن شده و استقامت بدن را به دليل ميزان بالاي كالري موجود در آن افزايش ميدهد.
 • مصرف گوشت شتر در تقويت نيروي جنسي موثر است.
 • گوشت شتر براي ورزشكاران، كودكان در حال رشد و زنان باردار بسيار مفيد است. مصرف گوشت شتر در دوران بارداري از زايمان زودرس پيشگيري ميكند.
 • ميزان چربي و كلسترول گوشت شتر پايين است و از اين رو براي مبتلايان به چربي خون و بيماري هاي قلبي عروقي مفيد ميباشد.
 • از خواص گوشت شتر كمك به درمان بيماري هايي نظير سياتيك، سكته مغزي، عفونت و درد شانه است.
 • استفاده از گوشت شتر براي سالمندان بسيار مفيد بوده، به حفظ و سلامت عضلات آنها كمك شاياني ميكند.
 • گوشت شتر سرشار از انواع ويتامين ها به ويژه ويتامين هاي گروه ب بوده و از همين رو براي تقويت اعصابمفيد است.
 • به دليل پ هاش متفاوت گوشت شتر با ساير گوشتها، يكي از خواص گوشت شتر استفاده مناسب از آن جهت تهيه گوشتهاي فرآوري شده ميباشد.
 • از قلم و كوهان شتر در طب سنتي براي درمان درد روماتيسم، درد پا و درد كمر استفاده ميشود.

 

 

 

ارزش غذايي گوشت شتر

 

گوشتشتر منبع بسيار خوبي از مواد مقوي و مغذي است و از جهت مواد موثر موجود در آن باگوشتساير دام‌هاي اهلي تفاوتهايي دارد. گوشت شتر در مقايسه با گوشتگاو از ميزان پروتئين و چربي كمتري برخوردار است و در مقايسه با سايرگوشت‌هاي ديگر حاوي سديم بيشترو پتاسيم كمتري است. مقدار ويتامينهاي گروه ب و برخي عناصر معدني نظير فسفر و كلسيم در آن بسيار زياد است. جالب است بدانيد كه نسبت آهن و روي موجود در اين گوشت، كمتر ازساير گوشتهااست و نسبت كلسيم اينگوشتدر عضلات ران آن زيادتر ميباشد.


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۲:۵۲


مصرف خريد اينترنتي گوشت چه خواصي براي بدن دارااست اين گوشت برايي چه اشخاصي زيان آور ميباشد و چه بها غذايي داراست چه كساني بايستي اكثر از آن مصرف كنند متخصصان تغذيه در مورد آن چه مي گويند 
امروزه بخش اعظمي از شهرنشينان به علت عادت نداشتن به مصرف گوشت شتر از تناول كردن آن اجتناب مي‌كنند . بعضا هم بر اين باورند كه اين گوشت سفت و ديرپز بوده و ارزش غذايي ندارد . حالا پرسش اينجاست، بها غذايي گوشت شتر چه اندازه است؟ دكتر معالج مظاهري، متخصص تغذيه گفت: گوشت شتر منبع زياد خير و خوبي از مواد مغذي مي باشد و از جهت تركيبات شيميايي با گوشت ساير دام‌هاي اهلي يه خرده تفاوت دارد . اين گوشت در مقايسه با گوشت گاو از اندازه پروتئين و چربي كمتري برخوردار است و در مقايسه با بقيه گوشت‌هاي ديگر دربردارنده سديم عمده و پتاسيم كمتري هست . 
او افزود: مقدار ويتامين “ب كمپلكس” و برخي عنصرها معدني نظير فسفر و كلسيم آن فراوان دوچندان مي‌باشد . ولي بايد افزود كه نسبت آهن و روي آن كمتر از گوشت ساير دام‌هاي اهلي هست و نسبت كلسيم اين گوشت در ماهيچه ها ران آن زيادتر مي‌باشد . 
اين كارشناس تغذيه ابلاغ كرد: ويتامين‌هاي تيم B اين گوشت در تقويت اعصاب و روان تاثير زيادي دارا‌هستند و “روي” آن در تقويت قواي جنسي و جلوگيري از اختلالات در رويش جنين كارآمد مي باشد . كالري مضاعف بالاي گوشت شتر قواي بدني و استقامت را دوچندان مي‌نمايد و سفارش مي شود كه بانوان حامله و شيرده، دانش‌آموزان، ورزشكاران و افراد كهنسال از تناول كردن آن غافل نشوند . 
وي تاكيد كرد: خصوصيت حياتي و متمايزكننده گوشت شتر در مقايسه با ديگر گوشت‌ها، فقدان مواد هورموني و آنتي‌بيوتيك در آن است؛ چرا كه اين حيوان در طبيعت آزاد و به به دور از رشد دامي رشد مي نمايد . همچنين وجود مواد طعم‌دهنده و معطر در گوشت اين حيوان موجب تحريك و ترشح غدد بزاقي و شيره معده گرديده و در فيض اقتدار جذب را ارتقاء مي‌دهد . معمولا از خودكار و كوهان شتر در درمان درد پا و كمر و دردهاي روماتيسمي به كار گيري مي شود . 
اين متخصص تغذيه حافظه نشان كرد: از گوشت شتر به ياور كوهان آن كه چربي خالص بوده و تقريبا ۸۲ درصد از وزن كل چربي بدن شتر را تشكيل مي‌دهد در تهيه و تنظيم گونه هاي خورش، آبگوشت و غذا به كارگيري مي شود . دل، جگر، قلوه، مغز، گويش و ديگر احشاي اين حيوان هم از نظر ارزش تغذيه‌اي نسبتاً نظير ديگر دام‌هاي اهلي مي‌باشد . 
وي طولاني تر كرد: گوشت شترهاي كم‌سن و سال كه ميان يك تا ۳ ساله مي باشند از جهت مزه، طعم و نرمي شبيه گوشت گوساله است . البته دلايلي كه سبب ساز شده مردمان گمان كنند اين گوشت ديرپز است، به كارگيري از گوشت شتر كهن سال است . هر چه عمر شتر بالا برود لينك دربين بافت‌هاي گوشت آن ارتقاء يافته و حرارت پخت ديرتر بر آن تاثير مي گذارد . در ضمن گوشت شتر كهن سال براي سرخ كردن نيز مناسب نيست؛ چرا كه مقدار كلاژن آن مضاعف و حين سرخ كردن ناپز مي‌ماند . 
مظاهري بيان كرد: كوهان شتر چربي خالص مي‌باشد . زياده‌روي در مصرف آن براي تمام اشخاص خصوصا افراد با چربي خون بالا زياد زيان آور مي‌باشد . گوشت شتر در بخش اعظم نقاط به فيس فله‌اي عرضه ميگردد . به اين ترتيب هنگام تهيه آن توجه كنيد كه ظواهر گوشت لزج، چسبنده و مترشح نباشد و عضله ها محكم و قوام ارگانيك داشته باشند . 
وي در پايان به افرادي كه قصد خريدن گوشت شتر دارند، سفارش كرد: هر گونه بوي غيرطبيعي و نامطبوع مانند ترشيدگي، تعفن و كپك‌زدگي، نماد خرابي گوشت شتر مي باشد . خشك و چروكيده بودن از علايم حفظ گوشت در وضعيت نا مناسب و غيربهداشتي مي‌باشد . اين گوشت با ديگر فرآورده‌هاي آن (دل، جگر، قلوه و …) بايد مسلما در داخل يخچال‌هاي ويترين‌دار نگهداري شود . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۸:۳۹

SMO چيست؟ SMO چيست؟ SMO مخفف Social Media Optimization و به معناي بهينه سازي تارنما ها براي كانال هاي اجتماعي مي باشد . در راهكارهاي SMO, طراحان و مديران اينترنت سايت ها طراحي اينترنت وب سايت خويش را به دسته اي باصرفه سازي مي نمايند تا بتوانند ترافيك يوزرها شبكه هاي اجتماعي نظير فيسبوك، توييتر، گوگل پلاس و ديگر كانال هاي اجتماعي را به سمت سايت خويش بياورند . سئو در مشهد
مخفف Social Media Optimization و به معناي با صرفه سازي سايت ها براي شبكه هاي اجتماعي مي باشد . در راهكارهاي SMO, طراحان و مديران اينترنت سايت ها پباده سازي وب سايت خود را به مدل اي با صرفه سازي مي نمايند تا بتوانند ترافيك كاربران شبكه هاي اجتماعي مانند فيسبوك، توييتر، گوگل پلاس و ديگر كانال هاي اجتماعي را به سمت تارنما خويش بياورند . 
باصرفه سازي كانال هاي اجتماعي براي اولي بار در سال ۲۰۰۶ مطرح شد و از به عبارتي بازه زماني به ندرت و با پيشرفت هاي شبكه هاي اجتماعي معاني جديدتري به خويش گرفت . ولي همانگونه كه در ويكي پديا اشاره شده، SMO را مي بضاعت و توان اينگونه هم توصيف كرد: با صرفه سازي شبكه هاي اجتماعي شبيه با صرفه سازي موتورهاي جست و جو ميباشد كه هدفش افزايش ترافيك و دانايي در قضيه يك سايت معلوم مي‌باشد . به طور عام، بهنيه سازي شبكه هاي اجتماعي يعني با صرفه سازي يك تارنما و محتواي آن در حيطه اشتراك گذاري در كانال هاي اجتماعي . 
با توجه به اهميت روز افزون شبكه هاي اجتماعي، موتورهاي جست و جو نيز به اين شبكه ها دقت مي كنند و اتفاقاتي كه در كانال هايي مانند فيسبوك و توييتر و گوگل پلاس صورت مي دهد مي تواند تاثير بي واسطه روي امتياز يك تارنما در صفحه ها نتايج موتورهاي جست و جو يا همان SERP داشته باشد .ه ابلاغ ديگر هر چه سئو روي تركيب فني وب سايت ها تمركز دارد، SMO بخش اعظم به كيفيت محتوا، اعتبار نويسنده و تجربه يوزرها در ارتباط با محتوا و تاليف كننده مي پردازد . مشخصا همه اين ويژگي هاي SMO مي تواند روي سئوي يك وب سايت تاثير به سزايي داشته باشد . 
باصرفه سازي در كانال هاي اجتماعي، سيگنال هايي در راستاي ارشاد موتورهاي جست و جو براي وصال به نتايج دقيق تر ارسال مي نمايند تا بتوانند كيفيت نتايج جست و جو را افزايش دهند . هر چه اينترنت به سمت اجتماعي خيس شدن پيش مي رود، سيگنال هاي اجتماعي نيز خوب تر مي توانند مشخص و معلوم كنند كه چه چيزهايي در وب گران بها ميباشند . پژوهش ها متعددي در اين زمينه انجام گرديده و اين فيض ثابت شده هست كه عملكرد يك وبسايت يا اين كه وبلاگ در شبكه هاي اجتماعي روي امتيازش در موتورهاي جست و جو اثر مي گذارد و هر چه يك تارنما يا اين كه يك مطلب از يك بلاگ بخش اعظم در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك گذاشته شود، امتياز بهتري از موتورهاي جست و جو دريافت مي كند، البته نمي توانايي اذعان كرد كه مقدار اشتراك گذاري مطالب تاثير مستقيم در ارزش گذاري موتورهاي جست و جو داراست چون بررسي هاي نو اين موضوع را نفي كرده اند . موتورهاي جست و جو از محاسبات خيلي پيچيده تري استعمال مي كنند و فقط به ميزان به اشتراك گذاشته شدن مطالب در كانال هاي اجتماعي اكتفا نمي كنند، اما فارغ از ترديد با صرفه سازي شبكه هاي اجتماعي در اين برهه زماني روي سئو بي تاثير نمي‌باشد . 
اخطار كليدي : 

SMO را با اشتراك گذاري هاي بي شيوه نادرست نگيريد اين توضيحات ممكن مي‌باشد فكر كنيد كه در حالتي‌كه در همگي كانال هاي اجتماعي كه آن ها را مي شناسيد يك اكانت براي تارنما خود بسازيد و بي وقفه و بدون در لحاظ تصاحب كردن اصول و قواعد لينك محتواي خود را به اشتراك بگذاريد و چشم به راه به اشتراك گذارده شدن بوسيله ديگر كاربران و همچنين كامنت هاي زياد باشيد بايد اظهار‌كرد دشوار در غلط هستيد .اين دسته منش در كانال هاي اجتماعي نه صرفا براي ديگر يوزرها اين كانال ها بلكه براي وضعيت شما در كانال هاي اجتماعي هم قابل قبول نمي‌باشد . اين كار باعث مي شود كه كاربران حساب كاربري شما را دنبال نكنند و حتي آن اكانت را به عنوان اسپم گزارش دهند و در نتيجه محتواي شما نه به اشتراك نهاده مي شود و خير كامنتي دريافت مي نمايد و هيچ وقت مسئله دقت قرار نمي گيرد .به كارگيري صحيح از كانال هاي اجتماعي در جهت بهبود قيمت محتواي خود يا اين كه به عبارت ديگر همان بهينه سازي كانال هاي اجتماعي مشاجره مفصل و گسترده اي هست كه قطعا در يك مطلب نمي توان به تمامي موضوعاتش پرداخت و در آينده مسلما در قضيه جنبه هاي مختلف آن به تفصيل و به تفكيك توضيح خواهم بخشيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۵:۰۵

گوشت بوقلمون براي مبتلايان به ام اس مضر است 
خريد گوشت
گوشت بوقلمون تاثيرات مثبت زيادي روي تن درستي مان مي‌گذارد و براي سلامتي اطفال بسيار مغذي مي باشد ولي مصرف آن براي مبتلايان به ام اس پيشنهاد نمي شود 
تحقيقات اخير نشان مي‌دهد كه خوردن گوشت بوقلمون براي مقاومت در برابر بيماري‌هايي كه سيستم ايمني تن را تهديد مي نمايند مفيد مي‌باشند . 
وجود مولكولي در گوشت بوقلمون از بدن در برابر بيماري‌هايي مثل ام‌اس محافظت مي‌نمايد . طبق اين پژوهش ها مرحله بالاي اسيد آمينه و تريپتوفان قادر است التهابات مغز را كاهش دهد و بوقلمون حاوي مقادير متعددي از اين مواد ميباشد . التهابات مغزي در موارد پيشرفته خويش مي تواند به بيماري ام‌اس سبب شود . 
به گزارش «ديلي‌ميل»، كارشناسان اميدوارند كه اين كشف به درمان‌هاي غذايي تازه‌اي براي اين بيماري باعث شود . محققان در اين مطالعه متوجه رابطه‌اي دربين باكتري‌هاي زنده در روده و همت سلول‌هاي مغزي شده‌اند . اين مطالعه با تمركز روي بيماران ام‌اس بيمار‌ستان زنان بريگهام در بوستون رخ گرفته است . به گفته دكتر فرانسيسكو كوينتانا مواد غذايي داراي نوعي بضاعت براي در دست گرفتن از روش به دور سيستم عصبي ميباشند . 
نتايج اين تحقيق اين هفته در «Nature Medicine» منتشر شده است . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۱:۵۲

برقراري سئو در مشهد رابطه با كاربر و مخاطب و سئو برقراري ارتباط با كاربر و مخاطب و سئو يكي از كليدي ترين عنصرها براي ساخت يك استراتژي بازاريابي و فروش آنلاين در تمام موتور هاي كاوش و علي الخصوص گوگل در قالب سئو و با صرفه سازي وبسايت ، ايجاد احساس همدلي و يار بودن با مخاطبان ، يوزرها و بازديد كنندگان اينترنت تارنما است .هنگامي كه شما به ادراك كاملي از چگونگي به كارگيري كاربران (در واقع انگيزه ماركتينگ آنلاين) از گوگل و ساير موتور هاي كاوش برسيد ، خواهيد توانست اين يوزرها را جذب اينترنت تارنما خويش نماييد . 
برقراري رابطه با استفاده كننده و مخاطب و سئو برقراري ارتباط با مخاطب و كاربر: يكي از داراي اهميت ترين موادتشكيل دهنده براي ايجاد يك استراتژي بازاريابي و فروش آنلاين در تمام موتور هاي جستجو و به ويژه گوگل در قالب سئو و با صرفه سازي تارنما ، ساخت شم همدلي و ياور بودن با مخاطبان ، كاربران و بازديد كنندگان وب وب سايت است .زماني كه شما به فهم جامعي از چگونگي به كار گيري يوزرها (در واقع هدف ماركتينگ آنلاين) از گوگل و ساير موتور هاي جستجو برسيد ، خواهيد توانست اين يوزرها را جذب اينترنت وبسايت خويش فرماييد . 
يك تصوير از آمار جستجو با داده هاي شگفت انگيز در آپريل ۲۰۱۰ گوگل با اختصاص دادن ۶۴٫۴ درصد از كل جستجو هاي انجام شده در ايالات متحده آمريكا هسته كليدي عبارات كاوش شده در قضيه ماركتينگ در آمريكا شد .رقباي گوگل ياهو با ۱۷٫۷% و موتور جستجوي گوگل با ۱۱٫۸% بودند .آمريكايي ها در آپريل اين سال ۱۵٫۵ ميليار كاوش در موتور هاي كاوش داشتند كه اكثر وقت ها آن ها در گوگل به ثبت رسيد .گوگل با ۱۰ ميليار كوئري ، ياهو با ۲٫۸ ميليارد كوئري ، مايكرو سافت با ۱٫۸ ميليارد كوئري ، موتور جستجوي Ask Network با ۵۷۴ ميلوين كوئري و AOL LCC با ۳۷۱ ميليون كوئري رده هاي نخستين تا پنجم را به خود اختصاص دادند .۸۶% از مجموع اين اشخاص از موتور هاي جستجوي براي يافتن بيزنس ها و فروشنده هاي محلي به كارگيري كردند .اين رقم حيرت انگيز است و خود گوياي اهميت سئو و با صرفه سازي ماركت شما در موتور هاي جستجوي گوگل مي باشد .طبق آمار فوق مشخص و معلوم است كه ماركت هايي كه در صفحه ها اول گوگل و بقيه موتور هاي كاوش قرار داشتند به چه نتيجه عظيمي دست يافته اند . 
فيض گيري هاي حاصله : جستجو در گوگل و موتور هاي جستجو مضاعف همگاني و محبوب ميباشد و نسبتاً تمام آمريكايي ها و ميليون ها انسان در رمز تا رمز دنيا از اين طرز به جستجوي توليدها مورد لحاظ خويش مي‌پردازند . حضور و نمايش اينترنت سايت شما در صفحه ها نخستين نتايج موتور هاي جستجو براي موفقيت در اين ميدان اضطراري مي باشد .يوزرها و به خصوص كاربران ايراني معمولا در برگه اول به دنبال محصول ها زمينه حيث خود ميگرند . قرار گرفتن در صفحه و لينك نخست گوگل علاوه بر ارتقا ترافيك وب سايت شما سبب ساز جلب اطمينان يوزرها و مشتريان خواهد گرديد .از ديد مصرف كنندگان بهترين ها مدام در صفحه ها نخستين مي‌باشند . كاوش در گوگل و موتور هاي جستجوي چند اعتقاد و باور نكردني از ماركت هاي متداول بازار را سوق دهي مينمايند و در واقع بر روي آن هاي اثر گذار مي باشند . سئو يك دانش هست : امروزه يادگرفتن سئو يكي از مالامال طرفدار ترين كلاس هاي IT در اغلب كشور هاي عالم به حساب مي‌رود .علم سئو چه بسا براي برنامه نويسان قوي و مسلط بر اسكريپت هاي برنامه نويسي هم يك ضرورت محسوب مي‌شود و براي پيشبرد هدف ها خويش در وب مي بايست با آخرين تكينك هاي افزايش مرتبه وبسايت و سئو آشنا شوند .سئو يك دانش هست و چيزي بالاتر از خريد و فروش بك لينك و يا نصب تعدادي افزونه سئو هست . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]