تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
معرفي مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۳:۱۱

انگشتر فيروزه مردانه  از اهميت ويژه اي در فرهنگ بوميان آمريكايي دارا است، مخصوصا در ميان مردم ناواجو. اين سنگ يك سنگ جواهر نيمه قيمتي است كه اغلب به دليل محبوبيت جواهرات فيروزه اي ناواجو به عنوان "سنگ زندگي" شناخته مي شود، اين سنگ داراي تاريخ طولاني و بسيار جذابي در طي قرن ها و تمدن هاي باستاني گوناگون در سراسر جنوب غربي است. امروزه فيروزه  اصل به دليل نادر بودن و زيبايي خاص آن، و در برخي موارد نيز اهميت تاريخي آن، بسيار ارزشمند است.

1.       مقدمه اي بر فيروزه

قبل از اينكه ما در مورد تاريخ جواهرات فيروزه ناواجو به طور خاص صحبت كنيم، بايد برخي از حقايق اوليه را درباره خود اين سنگ بدانيد. آشنايي با صفات كه فيروزه اي را تعريف مي كنند، به ناچار به شما كمك مي كند تا تصور و درك خود را از اينكه چرا مردم ناواجو زمان زيادي را براي پيدا كردن آن صرف كرده اند و چه چيز به جذاب تر شدن اين سنگ كمك كرده است و اينكه چرا فيروزه تا كنون تقريبا همه فرهنگ ها مورد احترام قرار گرفته است.

فيروزه تنها ماده معدني جاندار است

شايد يكي از دلايل اصلي اينكه فرهنگ هاي باستاني به مدت طولاني جذب فيروزه شده اند، قابليت تغيير رنگ اين سنگ است. در حالي كه فيروزه واقعا زنده نيست، اما رنگ آن بسته به محيط زيست، نور، گرد و غبار و اسيديته پوسته آن تغيير مي كند. اين عوامل مختلف باعث عرفاني كردن اين سنگ شده است و باعث ايجاد حس و درك خوبي در انسان مي شود. در كنار جذابيت موجود در بين مردم ناواجو، اين توانايي تغيير رنگ، فيروزه را براي استفاده در الهيات، نبوت و پيش بيني آينده بسيار مناسب ساخته است. تغييرات رنگ جواهرات فيروزه اي ناواجو نيز براي سنجش سلامتي و رفاه مصرف كننده و همچنين براي بازگرداندن انرژي حياتي در صورت نياز مورد استفاده قرار گرفت.

زيبايي طبيعي فيروزه

در حالي كه رنگ شناخته شده ترين فيروزه رنگ سنتي سبز آبي تيره است، رنگ هاي مختلف ديگري از جمله سفيد، آبي پودري، آبي آسماني و سبز مايل به زرد نيز از اين وجود دارد. اين رنگ ها بخصوص براي بوميان آمريكايي بسيار جذاب بود زيرا اين رنگ ها شامل آبي، سبز، سياه و سفيد، سفيد و گاهي قهوه اي رنگ هايي است كه رنگ طبيعي جهان را به نمايش مي گذارند.

بافت و ظاهر فيروزه نيز مي تواند بسته به رسوبات مس و آلومينيوم آن متفاوت باشد. اين يكي از چيزهاي عالي در مورد طلا و جواهر فيروزه ناواجو اين موضوع است كه هر قطعه كاملا منحصر به فرد است، داراي يك منشا تاريخي منحصر به فردي هستند. سنگ هاي بسيار كمي در دنيا وجود دارد كه داراي چنين تصورات و عقايد عرفاني قوي باشند.

نماد شهرت و ثروت

طلسمي براي پادشاهان، محافظي براي جنگجويان، و ابزاري براي جادوگران، فيروزه را به عنوان ابزاري پر كاربرد براي استفاده در تالارهاي سلطنتي و قبرها تبديل كرد، مخصوصا در ميان مردم مصر باستان. هنگامي كه شيء بسيار خيره كننده است و يافتن آن نادر است - به عنوان مثال طلا و يا الماس - مردم به طور طبيعي به آن تمايل  پيدا مي كنند. مردم ناواجو نيز به همين دليل به فيروزه به عنوان ارز و وثيقه توجه مي كردند.

فيروزه يك نماد پايدار براي نعمت، ثروت، قدرت و شان است و مردم نيز به طور طبيعي به استفاده از آن تمايل دارند. امروزه محبوبيت جواهرات فيروزه اي ناواجو در ميان جواهرات و هوادارن دنياي مد، شهادت واضح و روشن از طول عمر آن در فرهنگ هاي مختلف در تمام دوران است. طرح هاي شيك و منحصر به فرد جواهرات Navajo هرگز از سبك خود را از دست نمي دهند، و تنها در حال تبديل شدن به جواهرات مطلوب تر (بدون اشاره به ارزش ان)، و كمياب در طول تاريخ هستند.

2.      فيروزه در فرهنگ ناواجو

اكنون كه شما درك درستي از طبيعت فريبنده فيروزه در ميان مردم در طول تاريخ پي برديد، زمان آن رسيده است كه نگاهي به اهميت آن براي مردمان ناواجو در جنوب غربي ايالات متحده بياندازيد. همانطور كه در مورد ادغام اين سنگ با مراسم، آيين ها و زندگي روزمره به طور كلي ياد مي گيريد، بهتر خواهيد فهميد كه چرا استفاده از آن در جواهرات پيشرفت طبيعي و اجتناب ناپذير داشته است.

استفاده از فيروزه اي براي سلامتي و سرزندگي

در ساده ترين حالت، فيروزه براي دارنده ان شانس خوبي را به همراه مي آورد. فيروزه انرژي هاي بد و شياطين را از آدم دور نگه مي دارد به همين دليل است كه مردم ناواجو آويز هايي اين سنگ را خانه ها و يا قبر هاي خود نگه داري مي كنند. جنگجويان نيز از آن براي پيروزي در مبارزه و اطمينان از حفاظت اين سنگ از جانشان در جنگ ها با خود حمل مي كنند. شكارچيان نيز آن را در سفرهاي خود را براي ترويج شانس و افزايش  ايمني به همراه دارند. مردمان قبايل آن را به عنوان هديه و يا نمادهاي خويشاوندي به يكديگر ارائه مي دهند.

درك چگونگي تاثير فيروزه در زندگي روزمره شما را به استفاده از جواهرات فيروزه اي ترغيب خواهد كرد، زينت دادن بدن با اين سنگ مقدس يك راه راحت و جذاب براي استفاده از قدرت جادويي اين سنگ است. به طور خلاصه، طلا و جواهر فيروزه ناواجو وسيله اي است براي برقراري ارتباط با ماورا سنگ، به جاي استفاده از آن صرفا به عنوان وسيله اي براي مد است.

فيروزه اي در مراسم و جشن ها

بيشتر از يك جذابيت آن براي خوش شانسي، فيروزه اي واقعا در بين مردم ناواجو داراي تقدس بالايي است. در برخي از افسانه هاي بومي آمريكايي، گفته شده است كه وقتي آسمان پس از خشكسالي طولاني باز شد و باران باريد، اشك مردم به زمين فرو ريخت و فيروزه اي شكل گرفت. اين سنگ در بسياري از مراسم هاي معنوي مورد توجه بوده است. به عنوان مثال، يك قطعه از فيروزه اي را به درون يك رودخانه مي ريزند و براي خداي باران ها نماز مي خوانند.

اتصالات افسانه هاي فيروزه و باران در اينجا متوقف نمي شود. مردم قبايا از چوبي كه به آن فيروزه متصل شده است براي يافتن آب استفاده مي كند، كه اين كار يك عمل بحراني در آب و هواي كويري جنوب غربي است. هنگام دعا كردن براي ارواح باد، آنها مي توانند از درون قطعه هاي از فيروزه اي به هوا برسند و فرض بر اين است كه ارواح باد به دنبال اين سنگ هستند.

Estsanatlehi، الهه ناواجو است كه به طور گسترده اي براي برجسته سازي خود از فيروزه استفاده مي كند و در افسانه ها بسيار شناخته شده است. در ابتدا او خودش از فيروزه بود و لباسش بافته شده از فيروزه و جواهراتش از فيروزه، و در يك خانه فيروزه اي در افق غرب زندگي مي كرد. امروزه زنان جوان ناواجو در مراسم عروسي به همان شكل لباس مي پوشند و در قبيله آهنگ هايي را مي خوانند كه گفته مي شود آوازي براي صدا زدن اين الهه است تا او به سمت سپيده دم برود و آنها بتوانند او را مشاهده نمايند.

حفط ارزش ها با پوشيدن جواهرات معتبر ناواجو

نمونه هاي بي شماري ديگر از استفاده مردم ناواجو از فيروزه در مراسم مذهبي وجود دارد. بسياري از مراسم كه قرنها قبل انجام شده است امروزه به فرهنگ ناواجو مربوط مي شوند. فهميدن چگونگي تقدس فيروزه براي مردم ناواجو زمينه روشنتري را براي تشخيص جواهرات فيروزه اي ناواجو اصلي و جعلي از يكديگر و ساير ابزارهاي فرهنگي را فراهم مي كند.

علاوه بر به حداقل رسيدن آداب و رسوم در نسلهاي متوالي، تكنيك ها و تلاش هاي خستگي ناپذير كه منجر به ايجاد جواهرات مدرن ناواجو امروزي مي شود، جواهرات جعلي و فيروزه اي نيز داراي اعتقادات مقدسي مي شود و آن را اساسا به يك طرح سريع و غني تبديل مي كند. هنگامي كه شما از طلا و جواهر فيروزه اي ناواجو پشتيباني مي كنيد، مي توانيد احساس خوشايندي را در خود داشته باشيد زيرا شما براي حفظ ارزش ها و اعتقادات مذهبي و تاريخچه اصل و اين صنعت مقدس كمك بسياري را كرده ايد.

ادامه دارد....

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۴:۲۴

سنگ فيروزه يكي از سنگ هاي قيمتي بسيار محبوب در طول تاريخ است. در حالي كه روند دنياي مد هميشه در حال تغيير است، توجه به كيفيت عالي هرگز از اين دنياي مد خارج نمي شود. در اين مقاله قصد داريم تا نكاتي را به شما متذكر شويم تا شما آنها را در هنگام خريد جواهرات فيروزه مخصوصا انگشتر فيروزه مردانه ، رعايت نماييد.

در هنگام خريد يك فيروزه بايد به دنبال چه چيزي باشيد؟

از آنجا كه سنگ فيروزه يك سنگ مبتني بر آب است كه در ميان سنگ هاي ديگر شكل مي گيرد، شما هميشه قطعه اي از سنگ اصلي را درون سنگ فيروزه مشاهده خواهيد كرد.

در مقايسه با الماس، فيروزه بسيار متخلخل است زيرا داراي مقدار كمي آب است. به طور كلي، فيروزه نياز به يك سري فرايند دارد تا رنگ آن را افزايش دهيم و آن را براي ساخت جواهرات مناسب سازيم.

هميشه از فروشنده اين سوال را بپرسيد كه قبل از خريد سنگ چه فرايندي براي پردازش آن بر روي آن انجام گرفته است.فيروزه ي طبيعي بسيار گران قيمت تر از نوع پردازش شده ي آن است و شما بايد اين اطمينان را حاصل كنيد كه براي خريد آن هزينه اي بيش از آنچه كه ارزش آن را دارد پرداخت نمي كنيد.

بعضي از فروشندگان فيروزه اي جعلي را به جاي سنگ فيروزه اصل مي فروشند و هميشه تشخيص نمونه جعلي از فيروزه اصل كار آساني نيست، به خصوص اگر شما خريد آنلاين انجام مي دهيد.

به طور كلي، يك سنگ طبيعي داراي گوناگوني رنگي به شدت متفاوتي است و حدودا هيچ دو سنگ يكساني را نمي توانيد پيدا نماييد، در حالي كه نمونه تقلبي آن بسيار ظريف و بي نقص است.

به خاطر داشته باشيد كه فروشندگان از نظر قانوني مجبورند تمام فاكتورهاي مربوط به فيروزه اي كه آنها به فروش مي رسانند را افشا كنند و همچنين اين نكته را متذكر شوند كه آيا سنگ اصل است و يا خير.

انواع سنگ فيروزه

سنگ فيروزه را مي توانيد در انواع مختلف مشاهده كنيد، از جمله:

·         سنگ فيروزه طبيعي

هيچ تغييري در اين سنگ انجام نمي شود. آنها را قبل از قرار دادن درون جواهرات، برش مي دهند، شكل آنها را به فرم دلخواه در آورده و آنها را جلا مي دهند.

فيروزه اي طبيعي هنگامي كه در معرض مواد روغني، نور، مواد شوينده و عرق بدن قرار مي گيرد، رنگ خود را تغيير مي دهند. بايد متذكر شوم اين نوع از  فيروزه نيز گران ترين نوع اين سنگ است.

·         سنگ فيروزه تثبيت شده

مواد معدني طبيعي اين فيروزه با استفاده از اپوكسي و يا اكريليك براي پركردن منافذ سنگ به دليل تقويت سنگ و محكم سازي آن اصلاح شده است. اين فرآيند رنگ سنگ را حفظ مي كند و تضمين مي كند كه در طول زمان تغيير نكند.

در حالي كه اين نوع سنگ فيروزه باعث مي شود طلا و جواهرات بسيار زيبا به نظر برسد، اما قيمت آن بايد كمتر از سنگ فيروزه طبيعي باشد.

·         سنگ فيروزه با رنگ تقويت شده

اين فيروزه همان روند پردازش براي فيروزه تثبيت شده را پشت سر گذاشته است، اما به آن براي افزايش رنگ سنگ،رنگ اضافه مي شود.

در اين فرآيند از مواد نرم، گچي با رنگ آبي استفاده مي كنند و اين نوع سنگ مي تواند به آساني قابل تشخيص باشد زيرا رنگ فيروزه اي آن غير طبيعي است.

با يك تيغه، اين نوع سنگ فيروزه به راحتي مي تواند بر خلاف فيروزه ي با كيفيت كه در بالا به آن اشاره كرديم، خراشيده شود.

در مقايسه با سنگ فيروزه طبيعي و يا تثبيت شده، فيروزه رنگي در قيمت هاي بسيار پايين تري به بازار عرضه مي شود.

·         سنگ فيروزه بازسازي شده

اين نوع سنگ از فيروزه گچي ساخته شده است كه آن را به پودر تبديل كرده و با رنگ ها و اپوكسي مخلوط مي شود و سپس به فرم جامد تبديل مي شود. سپس سنگ برش داده شده و در جواهرات مورد استفاده قرار مي گيرد.

اين سنگ هاي جواهري شبيه به فيروزه اي طبيعي هستند اما قيمت بسيار كمتري از سنگ فيروزه اصلي دارند.

·         سنگ فيروزه شبيه سازي شده

اين نوع از سنگ فيروزه از پلاستيك ساخته شده و در جواهرات ارزش چنداني ندارد اين نمونه فقط يك كپي از سنگ فيروزه است.

اين نوع از سنگها به عنوان جواهرات به كار رفته در البسه مورد استفاده قرار مي گيرند و بايد براساس كاربرد آنها آن قيمت گذاري شوند.

چيزهايي كه بايد بعد از خريد سنگ فيروزه آنها را بخاطر داشته باشيد:

• هنگام انجام كارهاي سنگين، از جواهرات فيروزه اي خود استفاده نكنيد.

• آنها را دور از شرايط جوي نامناسب نگه داري نماييد (هواي بسيار سرد و يا بسيار گرم).

• از پاك كننده جواهرات براي تميز كردن آنها استفاده نكنيد زيرا مواد شيميايي ممكن است به ساختار سنگ آسيب برساند. در عوض، با استفاده از يك پارچه نرم و آب گرم آنها را تميز كنيد.

• براي جلوگيري از ايجاد خراش بر روي سنگ، جواهرات فيروزه اي خود را به طور جداگانه از سنگ هاي ديگر نگه داري كنيد.

اميدواريم ذكر اين مطالب براي شما مفيد بوده باشد و در انتخاب خود در هنگام خريد جواهرات فيروزه و انگشتر فيروزه زنانه و انگشتر فيروزه مردانه دقت لازم را به عمل بياوريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۴:۱۴

انگشتر فيروزه مردانه از اهميت ويژه اي در فرهنگ بوميان آمريكايي دارا است، مخصوصا در ميان مردم ناواجو. اين سنگ يك سنگ جواهر نيمه قيمتي است كه اغلب به دليل محبوبيت جواهرات فيروزه اي ناواجو به عنوان "سنگ زندگي" شناخته مي شود، اين سنگ داراي تاريخ طولاني و بسيار جذابي در طي قرن ها و تمدن هاي باستاني گوناگون در سراسر جنوب غربي است. امروزه فيروزه  اصل به دليل نادر بودن و زيبايي خاص آن، و در برخي موارد نيز اهميت تاريخي آن، بسيار ارزشمند است.

1.       مقدمه اي بر فيروزه

قبل از اينكه ما در مورد تاريخ جواهرات فيروزه ناواجو به طور خاص صحبت كنيم، بايد برخي از حقايق اوليه را درباره خود اين سنگ بدانيد. آشنايي با صفات كه فيروزه اي را تعريف مي كنند، به ناچار به شما كمك مي كند تا تصور و درك خود را از اينكه چرا مردم ناواجو زمان زيادي را براي پيدا كردن آن صرف كرده اند و چه چيز به جذاب تر شدن اين سنگ كمك كرده است و اينكه چرا فيروزه تا كنون تقريبا همه فرهنگ ها مورد احترام قرار گرفته است.

فيروزه تنها ماده معدني جاندار است

شايد يكي از دلايل اصلي اينكه فرهنگ هاي باستاني به مدت طولاني جذب فيروزه شده اند، قابليت تغيير رنگ اين سنگ است. در حالي كه فيروزه واقعا زنده نيست، اما رنگ آن بسته به محيط زيست، نور، گرد و غبار و اسيديته پوسته آن تغيير مي كند. اين عوامل مختلف باعث عرفاني كردن اين سنگ شده است و باعث ايجاد حس و درك خوبي در انسان مي شود. در كنار جذابيت موجود در بين مردم ناواجو، اين توانايي تغيير رنگ، فيروزه را براي استفاده در الهيات، نبوت و پيش بيني آينده بسيار مناسب ساخته است. تغييرات رنگ جواهرات فيروزه اي ناواجو نيز براي سنجش سلامتي و رفاه مصرف كننده و همچنين براي بازگرداندن انرژي حياتي در صورت نياز مورد استفاده قرار گرفت.

زيبايي طبيعي فيروزه

در حالي كه رنگ شناخته شده ترين فيروزه رنگ سنتي سبز آبي تيره است، رنگ هاي مختلف ديگري از جمله سفيد، آبي پودري، آبي آسماني و سبز مايل به زرد نيز از اين وجود دارد. اين رنگ ها بخصوص براي بوميان آمريكايي بسيار جذاب بود زيرا اين رنگ ها شامل آبي، سبز، سياه و سفيد، سفيد و گاهي قهوه اي رنگ هايي است كه رنگ طبيعي جهان را به نمايش مي گذارند.

بافت و ظاهر فيروزه نيز مي تواند بسته به رسوبات مس و آلومينيوم آن متفاوت باشد. اين يكي از چيزهاي عالي در مورد طلا و جواهر فيروزه ناواجو اين موضوع است كه هر قطعه كاملا منحصر به فرد است، داراي يك منشا تاريخي منحصر به فردي هستند. سنگ هاي بسيار كمي در دنيا وجود دارد كه داراي چنين تصورات و عقايد عرفاني قوي باشند.

نماد شهرت و ثروت

طلسمي براي پادشاهان، محافظي براي جنگجويان، و ابزاري براي جادوگران، فيروزه را به عنوان ابزاري پر كاربرد براي استفاده در تالارهاي سلطنتي و قبرها تبديل كرد، مخصوصا در ميان مردم مصر باستان. هنگامي كه شيء بسيار خيره كننده است و يافتن آن نادر است - به عنوان مثال طلا و يا الماس - مردم به طور طبيعي به آن تمايل  پيدا مي كنند. مردم ناواجو نيز به همين دليل به فيروزه به عنوان ارز و وثيقه توجه مي كردند.

فيروزه يك نماد پايدار براي نعمت، ثروت، قدرت و شان است و مردم نيز به طور طبيعي به استفاده از آن تمايل دارند. امروزه محبوبيت جواهرات فيروزه اي ناواجو در ميان جواهرات و هوادارن دنياي مد، شهادت واضح و روشن از طول عمر آن در فرهنگ هاي مختلف در تمام دوران است. طرح هاي شيك و منحصر به فرد جواهرات Navajo هرگز از سبك خود را از دست نمي دهند، و تنها در حال تبديل شدن به جواهرات مطلوب تر (بدون اشاره به ارزش ان)، و كمياب در طول تاريخ هستند.

2.      فيروزه در فرهنگ ناواجو

اكنون كه شما درك درستي از طبيعت فريبنده فيروزه در ميان مردم در طول تاريخ پي برديد، زمان آن رسيده است كه نگاهي به اهميت آن براي مردمان ناواجو در جنوب غربي ايالات متحده بياندازيد. همانطور كه در مورد ادغام اين سنگ با مراسم، آيين ها و زندگي روزمره به طور كلي ياد مي گيريد، بهتر خواهيد فهميد كه چرا استفاده از آن در جواهرات پيشرفت طبيعي و اجتناب ناپذير داشته است.

استفاده از فيروزه اي براي سلامتي و سرزندگي

در ساده ترين حالت، فيروزه براي دارنده ان شانس خوبي را به همراه مي آورد. فيروزه انرژي هاي بد و شياطين را از آدم دور نگه مي دارد به همين دليل است كه مردم ناواجو آويز هايي اين سنگ را خانه ها و يا قبر هاي خود نگه داري مي كنند. جنگجويان نيز از آن براي پيروزي در مبارزه و اطمينان از حفاظت اين سنگ از جانشان در جنگ ها با خود حمل مي كنند. شكارچيان نيز آن را در سفرهاي خود را براي ترويج شانس و افزايش  ايمني به همراه دارند. مردمان قبايل آن را به عنوان هديه و يا نمادهاي خويشاوندي به يكديگر ارائه مي دهند.

درك چگونگي تاثير فيروزه در زندگي روزمره شما را به استفاده از جواهرات فيروزه اي ترغيب خواهد كرد، زينت دادن بدن با اين سنگ مقدس يك راه راحت و جذاب براي استفاده از قدرت جادويي اين سنگ است. به طور خلاصه، طلا و جواهر فيروزه ناواجو وسيله اي است براي برقراري ارتباط با ماورا سنگ، به جاي استفاده از آن صرفا به عنوان وسيله اي براي مد است.

فيروزه اي در مراسم و جشن ها

بيشتر از يك جذابيت آن براي خوش شانسي، فيروزه اي واقعا در بين مردم ناواجو داراي تقدس بالايي است. در برخي از افسانه هاي بومي آمريكايي، گفته شده است كه وقتي آسمان پس از خشكسالي طولاني باز شد و باران باريد، اشك مردم به زمين فرو ريخت و فيروزه اي شكل گرفت. اين سنگ در بسياري از مراسم هاي معنوي مورد توجه بوده است. به عنوان مثال، يك قطعه از فيروزه اي را به درون يك رودخانه مي ريزند و براي خداي باران ها نماز مي خوانند.

اتصالات افسانه هاي فيروزه و باران در اينجا متوقف نمي شود. مردم قبايا از چوبي كه به آن فيروزه متصل شده است براي يافتن آب استفاده مي كند، كه اين كار يك عمل بحراني در آب و هواي كويري جنوب غربي است. هنگام دعا كردن براي ارواح باد، آنها مي توانند از درون قطعه هاي از فيروزه اي به هوا برسند و فرض بر اين است كه ارواح باد به دنبال اين سنگ هستند.

Estsanatlehi، الهه ناواجو است كه به طور گسترده اي براي برجسته سازي خود از فيروزه استفاده مي كند و در افسانه ها بسيار شناخته شده است. در ابتدا او خودش از فيروزه بود و لباسش بافته شده از فيروزه و جواهراتش از فيروزه، و در يك خانه فيروزه اي در افق غرب زندگي مي كرد. امروزه زنان جوان ناواجو در مراسم عروسي به همان شكل لباس مي پوشند و در قبيله آهنگ هايي را مي خوانند كه گفته مي شود آوازي براي صدا زدن اين الهه است تا او به سمت سپيده دم برود و آنها بتوانند او را مشاهده نمايند.

حفط ارزش ها با پوشيدن جواهرات معتبر ناواجو

نمونه هاي بي شماري ديگر از استفاده مردم ناواجو از فيروزه در مراسم مذهبي وجود دارد. بسياري از مراسم كه قرنها قبل انجام شده است امروزه به فرهنگ ناواجو مربوط مي شوند. فهميدن چگونگي تقدس فيروزه براي مردم ناواجو زمينه روشنتري را براي تشخيص جواهرات فيروزه اي ناواجو اصلي و جعلي از يكديگر و ساير ابزارهاي فرهنگي را فراهم مي كند.

علاوه بر به حداقل رسيدن آداب و رسوم در نسلهاي متوالي، تكنيك ها و تلاش هاي خستگي ناپذير كه منجر به ايجاد جواهرات مدرن ناواجو امروزي مي شود، جواهرات جعلي و فيروزه اي نيز داراي اعتقادات مقدسي مي شود و آن را اساسا به يك طرح سريع و غني تبديل مي كند. هنگامي كه شما از طلا و جواهر فيروزه اي ناواجو پشتيباني مي كنيد، مي توانيد احساس خوشايندي را در خود داشته باشيد زيرا شما براي حفظ ارزش ها و اعتقادات مذهبي و تاريخچه اصل و اين صنعت مقدس كمك بسياري را كرده ايد.

ادامه دارد....

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۶:۰۲

تكنيكي براي ارتقا آبادي برابري سرعت اينترنت?

طراحي سايت در مشهد

پژوهشگران در كالج Aalborg, MIT و Caltech يك راه رياضي تازه نوآوري كرده اند كه مي تواند سرعت داده هاي وب را تا 10 برابر تقويت كند، به‌اين وسيله كه گره هاي شبكه را هوشمندتر و قابل انطباق تر كنند . اين ترقي امنيت انتقال داده ها را به شكل گسترده تقويت مي كند، و راهي براي كانال هاي 5G موبايل، ارتباطات ماهواره اي و وب آماده مي كند . 

سئو در مشهد
پژوهشگران در كالج Aalborg, MIT و Caltech يك راه و روش رياضي تازه ابتكار عمل كرده اند كه مي تواند سرعت داده هاي وب را تا 10 برابر تقويت كند، بدين وسيله كه گره هاي كانال را هوشمندتر و قابل تطابق تر كنند . اين ترقي امنيت انتقال داده ها را به صورت گسترده تقويت مي كند، و راهي براي شبكه هاي 5G موبايل، ارتباطات ماهواره اي و وب آماده مي كند . ارتقاء سرعت اينترنت اختلال TCP/IP داده ها در وب از نحوه «بسته هايي» يا قطعات كوچك ديجيتالي ارسال مي شود . فرمت دقيق بسته ها و پروسه ي تحويل آن ها به مقصد را با چندين پروتكل به نام TCP/IP توضيح مي دهيم كه در دهه ي 70 ميلادي طراحي شده هست . 
در آن دوران پروتكل اينترنت يك پريدن تعالي به سمت جلو بود كه درالگوي انتقال داده هاي ديجيتال انقلابي توليد كرد . پس از 40 سال هنوز نيز ستون وب است .علي رغم برتري هاي آن بر خي مي گويند كه كارآمد، امن و قابل انعطاف مي باشد . 
براي مثال جهت انتقال پيروز داده هاي TCP اخذ كننده مي بايست بسته ها را به همان ترتيبي توده آوري نمايد كه نبي گرديده است . حتي اگر يك بسته به هر عاملي از دربين رود، پروتكل آن را به تيتر علامتي تعبير مي نمايد كه شبكه آن را گرفته است- سرعت انتقال بلافاصله نصف مي شود، و از آنجا همت مي نمايد تا مجدد خيلي آرام دوچندان شود . در برخي از شرايط ايده آل و در وضعيت ديگر ناكارآمد مي باشد . مسأله اين است كه پروتكل داده ها اضطراري براي انجام عمل صحيح را ندارد . 
random-linear-network-coding-1 
هر چند بسته ها مي توانند تعداد نامحدودي مسير جهت جنبش در ميان نقطه ي A و B در يك كانال داشته باشند معلوم مي شود كه داده هاي اتصال TCP هميشه در ارتفاع يك مسير است- كه استراق سمع خبرچين را روي ارتباط شما آسوده مي نمايد . 
آيا رمز گذاري شبكه خط مش حل است؟ يك سفارش جالب كه مي تواند شيوه حلي جهت اين خلل ها باشد به اصطلاح رمزنگاري شبكه است، كه انگيزه آن اين است كه هر گره در كانال هوشمندتر از حالت فعلي شود . در TCP/IP گره هاي شبكه سوئيچ هاي بي آلايش اي هستند كه مي توانند تنها بسته هاي داده را ذخيره كرده و آن ها را به گره بعدي در طول مسير از پيش گزينش شده بفرستند، در عوض كد گذاري هر گره مي تواند در رخ نياز ماهرانه رخ گيرد، براي مثال از شيوه توليد مسير دوباره يا اين كه رمز گذاري مجدد . 
random-linear-network-coding-2 
ارتقا اطلاعات در تراز گره مي تواند تغيير در هم گسيخته اي باشد، زيرا اذن ي انعطاف پذيري غيرموازي را مي دهد به طريقي كه داده ها اداره شوند . براي مثال، مي تواند از چند TCP (به عمل رفته روي iOS 7 ) استعمال كند و در بالاي آن مكانسيم رمز گذاري را اضافه نموده و امنيت و سرعت را بالاتر چيره شود يا اين كه حتي ذخيره ي داده را مستقيماً در گره ها ي كانال اي فعال كند . 
در يك تحقيق جديد تيمي از پژوهشگران دانشكده Alborg (دانمارك)، MIT و Caltech پروتكلي را توليد كرده اند كه موجب ارتقا سرعت مي شود . در يك تست، يك ويديوي موبايل چهار دقيقه اي پنج برابر سريعتر از وضعيت تكنولوژي فني بود و بدون هيچ نوع قطعي ارسال شد . 
پروفسور فرانك فيتزك كه رهبري اين مطالعه را بر عهده داشت، مي گويد:« در آزمايشاتي كه روي كد گذاري شبكه و ترافيك وب انجام داديم، توليد كنندگان تجهيزات سرعت هايي را پنج تا ده برابر سرعت عادي تجربه كردند . اين تكنولوژي مي تواند در رابطه ماهواره اي، گوشي تلفن همپا و ارتباطات معمول از طريق كامپيوتر استفاده شود» . 
random-linear-network-coding-3 
اين روش چه طور فعاليت مي كند چه محتويات اين بسته بخشي از ويديوي يوتيوب باشند، چه متن يا موسيقي با رويه صفر و يك كدگذاري مي شوند، كه مي توانند به عنوان عددي در قالب دوتايي ديده شوند . 
در گره هاي TCP/IP يك شبكه بسته هاي داده اي به طور منفرد و بي آلايش محتويات خويش را ذخيره نموده و به گره ديگر متصل مي شوند . اما در پروتكلي كه به وسيله فيتزك و همكارانش ايجاد شد، محتويات بسته به تيتر يك عدد حقيقي و واقعي چشم مي شود و بسته ها قطعه قطعه پردازش مي شوند . هر گره تيم اي از معادلات خطي ميباشد كه از اعداد محتويات باطن بسته ها و گروه ي ضرايب انتخاب شده به صورت توافقي به كارگيري مي كند . 
هر معادله ي خطي از «بسته ي رمزنگاري شده» كه ضرايب آن در سرصفحه ي بسته كدگذاري شده و متغيرهاي نامشخص محتويات حقيقي بسته ها هستند كه به تيتر يك عدد با آن ها خلق و خوي مي شود . به عبارت ديگر، هر بسته ي رمزنگاري گرديده حاوي اطلاعات ناقص بر يكسري بسته ي «استاندارد» در آن واحد است، اما ضربدر تعدادي ضريب مي شود . 
ممكن ميباشد از رياضي ها زمان ي متوسطه به ياد بياوريد كه معادله ي خطي N براي حل متغيرهاي نامعلوم N نياز ميباشد . چون هر بسته ي رمزنگاري شده حاوي يك معادله است، و به اين معناست كه گيرنده به بسته هاي N نياز دارد (با ضرايب مختلف) پيش از اين‌كه داده ها را رمزگشايي كند . 
اما چرا با پيچيده كردن چيزها ايراد ايجاد مي شود؟ جواب اين است كه نيز اكنون، برخلاف TCP/IP گيرنده نياز به اخذ بسته ها به ترتيب ندارد . در واقع ترتيبي كه در آن بسته ها اخذ مي شوند كاملاً نامربوط مي شوند . مسأله اين هست كه دريافت كننده بسته هاي N كدگذاري شده را با ضرايب گوناگون بدست مي آورند، براين اساس مي تواند معادلاتي را حل نموده و داده هاي حياتي را بدست آورد . 
اين انعطاف پذيري به ترتيب يعني اين كه كل سيستم كارآمدتر است، زيرا همه ي بسته ها قابل جايگزيني مي‌باشند . يك بسته ي از دست رفته ديگر موجب تأخير در انتقال شديد به تيتر TCP/IP نمي شود . 
و چونكه ترتيب اهميت ندارد، داده ها نيز حالا مي توانند در ارتفاع مسيرهاي گوناگون شبكه حركت نمايند . همچنين امنيت را بالا مي پيروزي چون تقريباً براي همه جدا ارتباط با قرار دادن روي يك خط قابليت پذير نيست . 
بعد چه مي شود؟ فناوري رابطه از راه و روش دور را مي بضاعت و توان در وسايل 5G Internet of Things و كانال هاي مشخص و معلوم نرم افزاري مشاهده كرد . علاوه براين، اطلاعات شبكه هم احتمال ذخيره ي گسترده را در كانال فراهم مي نمايد . 
فيتزك مي گويد:« تفكر مي كنم كه تكنولوژي در بيشتر محصولات يكدست خواهد شد زيرا عملكردهاي اساسي و ضوري داراست . فقط چيزي كه مي تواند رويش آن را متوقف كند حق امتياز است . قبلاٌ شركت هاي انحصاري حق امتياز كدگذاري را داشتند ولي خط مش ما راحت تر و در دسترس نمودن آن مي‌باشد .» 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۰۹:۴۲

 به چه شكل موتورهاي كاوش عاشق اينترنت سايت شما خواهند شد؟ اگر‌چه رويه هاي زياد و البته متفاوتي براي جذب موتورهاي جستجو به يك اينترنت وب سايت وجود دارد ولي بر طبق تجربه ما بهترين خط مش هايي كه سبب مي شوند موتورهاي جستجو ، وب وب سايت را دوست داشته باشند . 

سئو در مشهد

طراحي سايت در مشهد


چه‌گونه موتورهاي جستجو دلداده وب سايت شما خواهند شد؟ اگر چه خط مش هاي زياد و ولي متفاوتي براي جذب موتورهاي جستجو به يك اينترنت تارنما وجود داراست اما بر طبق تجربه ما شايسته ترين راه هايي كه باعث مي شوند موتورهاي كاوش ، اينترنت تارنما را دوست داشته باشند . 
محتواي اينترنت سايت موتورهاي كاوش دلداده محتواي اينترنت تارنما شما مي باشند . يك محتواي عالي كه منحصر به فرد و يگانه شما باشد يعني از وب وب سايت ديگري كپي نشده باشد . محتواي وب وب سايت خوب تر است مربوط به فعاليت كسب و عمل باشند . چه بسا در مقاله ها و اخباري كه مي گذاريد از همين ضابطه پيروي نماييد . 
آپ ديت شدن وب سايت يك وب وب سايت عالي وب سايتي مي باشد كه به روز مي شود . اگر وب وب سايت شما تغيير نكند درست نظير يك مغازه مي باشد كه ويترين آن عوض نمي شود و مشتريان را خسته مي نمايد . در واقع اگر به تاءمل آپ تو ديت كردن وب تارنما نباشيد چيزي براي عرضه نخواهيد داشت . همان طور كه در بالا نيز اشاره شد با گذاشتن اخبار، مقاله‌ها و . . . اينترنت تارنما خويش را زنده نگه داريد . 
ارتباط با وبمسترها يكي ديگر از دلايلي كه باعث شده اينترنت وبسايت را موتورهاي كاوش دوست داشته باشند، ارتباط كسب و عمل با اينترنت مستر ها مي باشد . گرفن لينك و پيوند هايي از وبمسترها به طور مداوم ياري زيادي به بهينه سازي وب سايت و در نتيجه كسب و فعاليت آنلاين خواهد داشت . 
لينك و پيوند بيلدينگ درصورتي كه براي اينترنت تارنما خويش لينك بيلدينگ انجام مي دهيد ، خيلي مهم مي باشد كه اين پيوند ها ارگانيك باشند . از خريدن لينك هايي با هزينه هاي بالا جلوگيري فرماييد زيرا برخي از لينك ها سبب گرديده كه رنك خود را در موتورهاي كاوش از دست بدهيد . در نظر داشته باشيد چقدر بك پيوند هايي كه مربوط به كار كسب و كار شما و داراي كيفيت بالا مي‌باشند داراي اهميت مي باشند . 
شبكه هاي اجتماعي در حالتي كه شما مايل ميباشيد جايي در موتورهاي جستجو داشته باشيد بايد به خوبي شبكه هاي اجتماعي را بكار ببريد . الگوريتم هاي جديد همانند گوگل پاندا شيفته اين مقاله مي‌باشند كه شما در شبكه هاي اجتماعي فعال و با مخاطبان خويش ارتباطات معناداري را برقرار كنيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۷:۰۸

 online marketing آيا مايليد كه در اينترنت تبليغات فرمائيد و در در ميان هزاران سايت محصولات، سرويس ها و يا سايت خويش را معرفي نماييد تا بازديدكنندگان وبسايت هاي ديگر به سوي شما روانه شوند . 

طراحي سايت در مشهد
در رابطه بازاريابي الكترونيكي online marketing آيا مايليد كه در اينترنت تبليغات كنيد و در في مابين هزاران وب سايت محصولات، خدمات و يا اين كه وبسايت خود را معرفي فرمائيد تا بازديدكنندگان وبسايت هاي ديگر به سوي شما روانه شوند؟ آيا مي دانيد درآمد سايت هاي اينترنتي از كجا بدست مي آيد؟ كليك دريافت كردن تنها هدف كليه سايت ها مي باشد زيرا قدرت در دنياي وب يعني كدام وب سايت بيشترين بازديد كننده را دارد . 
زماني يك تارنما مالك تعداد زيادي بازديد كننده روزمره مي شود در نتيجه: بها تبليغات در اين وبسايت گران خيس ميباشد . سايت ها براي رشدشان در سايت هاي بزرگتر تبليغ مي كنند تا صرفا با يك كليك بر روي تبليغشان در آن سايت، بازديدكننده ها وارد وب سايت تازه شوند آيا مي دانيد چه فاكتورهايي براي عمده شدن بازديدكننده ها و تبديل شدن به يك سايت مثال حتمي است؟ 
تبليغات هدفمند نو بودن موضوعات تنوع داشتن اطلاعات پيدايش بودن محتويات سايت يك وبسايت اهل ايران كه در روز بتواند 20 هزار بازديدكننده براي خويش جذب كند، مي تواند ماهيانه حدود 10 ميليون تومان از روش تبليغات وبسايت هاي ديگر در وبسايت خود كسب كند يك راءس اينترنتي به اسم الكسا اين وظيفه را دارااست كه كليه تارنما هاي اينترنتي را مدام تحليل ميكند و بر پايه آمار، پرترافيك ترين سايت ها را ليست مي نمايد . موتور هاي جستجويي مانند گوگل و ياهو از اين سايت فراوان استعمال مي كنند . 
يوزرها اينترنتي زماني بدنبال وب سايت خاصي مي گردند سريعاً به سراغ موتورهاي كاوش مي پروسه كه اين موتورها از بين همگي تارنما هاي اينترنت مطالب را مدل بندي مي كنند و بر پايه اولويت نزديك بودن به كلمه و واژه جستجو گرديده آن ها را نمايش مي دهند . 
حساس ترين استراتژي براي كليه وبسايت ها و مديرانشان اين است كه در نتايج جستجوي يوزرها در درجه بالاتري باشند تا بازديدكنندگان بيشتري را به وبسايت خود بكشانند . براي وصال به اين هدف شركت هاي بزرگي در وب شروع به عمل كرده اند كه در قبال به دست آوردن مبلغي و با تضمين شما را در ليست نتايج بالا مي مارك . به اين فن و قابل انعطاف افزارها سئو مي گويند منش ديگر براي ارتقا بازديد كننده وب تارنما تبليغات بر روي موتورهاي جستجو مثل گوگل ياهو و ام اس اندرز ميكرد ن مي باشد . اين رويه يكي از مدرن ترين روشهاي تبليغات آنلاين مي باشد چرا كه با كمترين هزينه بيشينه و كمينه ي دما بازدهي را در در بين تبليغات اينترنتي دارا ميباشد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۰:۱۳

 متاتگ ها نقش مهمي در معرفي هر چه خوب تر وب سايت به موتورهاي جستوجوگر دارا هستند و چه بسا براساس برخي از متاتگ ها روبات هاي اسپايدر با تارنما شما بازخورد مي نمايند در اين مقاله در قضيه با اهميت ترين اين متاتگ ها توضيح مي دهيم . سئو در مشهد
متاتگ هاي مفيد متاتگ ها نقش مهمي در معرفي هر چه خوبتر سايت به موتورهاي جستوجوگر دارا‌هستند و چه بسا براساس بعضا از متاتگ ها روبات هاي اسپايدر با وبسايت شما برخورد مي‌نمايند در اين مطلب در مورد مهم ترين اين متاتگ ها توضيح ميدهيم . 
متاتگ هاي اساسي و تاثير انها در سئو الف ) تاليف كننده Author در اين متاتگ نام نويسنده را قرار داد در وبسايت هاي Html بسيار اثرگذار است . 
NAME=”AUTHOR” CONTENT=”Tex Texin”> ب ) گويش وبسايت و محتوا Content Language به موتورجستوجو گويش حياتي و زمينه دقت وب سايت را معرفي مينمايد زياد اثر گذار مي‌باشد براي موتورهاي جستوجو وقتي كه مي خواهند وبسايت ها را براساس لهجه انها و در منطقه ي زباني انها مسئله بررسي و جور بندي قرار دهند . 
HTTP-EQUIV=”CONTENT-LANGUAGE” CONTENT=”fa”> ج ) گونه محتوا و يا اين كه لهجه ساختاري Content Type از داراي اهميت ترين متاتگ ها ميباشد كه در ايجاد و كدنويسي هر قالبي به طبع قرار ميگيره ( هر قالب استاندارد) اين متاتگ Character set وبسايت را به روبات ها معرفي مي‌كند . 
HTTP-EQUIV=”CONTENT-TYPE” CONTENT=”text/html; charset=UTF-8″> درباره‌ي ) نسخه برداري رايت و يا حق چاپ و تكثير Copyright اين متاتگ تاريخ و جور كپي رايت وبسايت را به سناريو مي گذارد بيشتر اين متاتگ در سايت هايي كه دارنده محتواي مختص هستند موضوع استفاده است به طور نمونه وبسايت هايي كه ارائه كننده مقالات علمي هستند كه در مرحله جهاني موضوع بررسي قرار مي گيرد . 
NAME=”COPYRIGHT” CONTENT=”© 2004 Tex Texin”> ه ) توضيحات مهم Description در قضيه اين متاتگ و اهميت ان به محاسبه پرداخته ايم و توضيحاتي بدون نقص در زمينه اين متاتگ ارائه كرده ايم . 
<…META NAME=”DESCRIPTION” CONTENT=”…summary of web page”> خ ) كلمات كليدي Keywords در مورد اين متاتگ هم توضيحاتي ارائه كرده ايم و در زمينه ان مطلب اي نوشته ايم . 
NAME=”KEYWORDS” CONTENT=”seomoz,article,seo,learning,google”> ج ) اسپايدر Robots خصوصي متاتگ هايي كه به اسپايدر ها ميگويند كه چه گونه با محتواي تارنما شما بازخورد كنند . اين متاتگ ها در هنگامي اثرگذار مي‌باشند كه شما از Robots .txt به كار گيري نكرده ايد . 
NAME=”ROBOTS” CONTENT=”ALL”> NAME=”ROBOTS” CONTENT=”INDEX,NOFOLLOW”> NAME=”ROBOTS” CONTENT=”NOINDEX,FOLLOW”> NAME=”ROBOTS” CONTENT=”NONE”> ح ) ربات گوگل Googlebot اين متاتگ مخصوص ربات جستوجوگر گوگل است يعني در بالا شما ميتوانيد به همه اسپايدرها جز گوگل يك فرمان بدهيد و در اين بخش تنها دستور خاصي به گوگل بدهيد . پيشنهاد ما استعمال از متاتگ اشاره شده در بالا هست . 
NAME=”GOOGLEBOT” CONTENT=”NOARCHIVE”>

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۵:۱۵

 انتخاب كلمه ها مهم مناسب براي سئو سايت ممكن است با نظارت سئو وبسايت خود متوجه گرديد كه وبسايت شما پيشرفت چشمگيري نمي نمايد ،در اين موارد احتمال خوب تر بودن سئو رقبا عمده از سايت شما باشد به اين ترتيب براي بهبود احوال سئو وب سايت خويش بهتر هست به شناسايي سئو رقبا خويش بپردازيد . با دقت به اهميت لغت ها داراي اهميت در باصرفه سازي وب سايت در اينجا مي خواهيم تا بيان يك عدد از سايت هاي طراحي گرديده مان در موضوع ترازو شما را با مراحل تعيين كلمات اساسي آشنا كنيم . سئو در مشهد
ممكن ميباشد با ارزيابي سئو وبسايت خود متوجه گرديد كه تارنما شما پيشرفت چشمگيري نمي كند ،در اين موارد احتمال خوب تر بودن سئو رقبا عمده از وب سايت شما باشد به اين ترتيب براي بهبود اوضاع و احوال سئو سايت خويش بهتر است به شناسايي سئو رقبا خويش بپردازيد . با اعتنا به اهميت كلمه ها اساسي در بهينه سازي وب سايت در اينجا مي خواهيم تا بيان يكي از تارنما هاي طراحي شده مان در مسئله معيار شما را با فرايند انتخاب لغات مهم آشنا كنيم . 
قدم اول در قدم نخستين مهم ترين چيز آشنايي تجارت خويش مي باشد در اين راستا مي بايست به نيازهاي مشتريان خود توجه داشت براي انتخاب عبارات كليدي بايستي روءيت كرد كه مشتريان چه لغت ها را كاوش مي كنند به عنوان مثال براي وبسايت واحد سنجش عبارتي مانند ترازو چيست؟ و يا بها واحد سنجش مي تواند از شايسته ترين لغت ها حساس انتخابي باشد . 
گام دوم با استعمال از ابزار Google AdWords مي توان به بيشترين كلمات جستجو گرديده پي برد .براي تعيين صحيح بهتر ميباشد كه هر كدام از اين كلمه ها را در گوگل كاوش كرده و رقباي خويش را در آن عبارت خاص بشناسيد .همچنين با استفاده از ابزار Google Trends مي توانيد با بيشترين كلمه كاوش آشنا شد . 


گام سوم با دقت به اهميت محتواي اثر گذار و بكر مي توانيد به سايت هاي فرنگي راز بزنيد و با ترجمه مقالات آن ها به ارائه مقاله تازه بپردازيد براي مثال در تارنما scale .ir بخش مقاله ها مطلب ي تاريخچه واحد سنجش Digi نمونه اي از مقاله‌ها ترجمه گرديده مي باشد .در اين راستا مي توانيد تجربيات خود را در قالب مطلب اي متن و منتشر فرمائيد . 
قدم آخر پس از تكثير مقاله خود در اينترنت وب سايت خود مي توانيد مقاله خويش را در اكانت گوگل وبمستر خويش معرفي فرماييد و بعد از آن از ايندكس شدن و بك پيوند هاي مطلوب سپس از زمان كوتاهي متوجه بهبود وضعيت سئو وبسايت خويش خواهيد شد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۰:۱۷

نوع مختلفي از جواهرات فيروزه اي

آيا شما عاشق استفاده از انگشتر هستيد، دوست داريد انگشتر خاص خود را بپوشيد و يا فقط خواهان يك جواهر منحصر به فرد از نوع فيروزه هستيد، ما قطعا مي توانيم تمام نياز شما را برايتان فراهم نماييم.زيرا جواهري خاص شامل كلكسيون زيبا از انگشتر فيروزه مردانه و انگشتر هاي فيروزه زنانه ميباشد.

در اين مقاله اندكي در مورد انگشتر فيروزه مردانه موجود در جواهري خاص با هم سخن خواهيم گفت. براي كسب اطلاعات بيشتر به وب سايت ما مراجعه نماييد.

حلقه هاي فيروزه اي زيبا و غير معمول هستند. به طور كلي، فيروزه در تمام دنيا بيشتر با مجموعه اي از نقره استرلينگ همراه شده است، با اين حال، فيروزه را نيز مي توان با جواهرات طلايي نيز استفاده كرد و اين كار در اكثر نقاط دنيا نيز استاندارد شده است. جواهري خاص سالهاي زيادي است كه  انگشتر فيروزه مردانه را با فيروزه تركيب كرده است. حتي براي رضايت هر چه بيشتر مصرف كنندگان بر روي محصولات خود روكش هايي از طلاي سفيد و زرد را قرار داده است.

جواهري خاص همچنين مدل هاي بسياري از انگشتر هاي نقره فيروزه را براي سفارشات خاص توليد مي كند. گروه توليدي ما براي رضايت هر چه بيشتر مشتري انواع مختلفي از فيروزه را به مشتري نشان داده و پس از انتخاب سنگ مورد علاقه، آن را بر روي انگشتر وي قرار مي دهد. ما در توليد حلقه هاي مردانه و زنانه تخصص ويژه اي داريم. ما انگشتر هاي نقره مردانه خاصي را توليد مي كنيم كه در نوع خود بسيار منحصر به فرد هستند، و با قيمت هاي بسيار عالي و منصفانه آنها را به مشتريان خود تحويل مي دهيم.

در ابتدا بيايد اندكي در مورد فيروزه اصل با يكديگر سخن بگوييم

فيروزه با كيفيت بالا و يا درجه بالاي خلوص سنگي است كه از يك چرخه طبيعي توليد مي شود و از هرگونه دخالت انساني پاك است. فيروزه يكي از اولين سنگ هاي قيمتي است كه توسط انسان در بيش از 7000 سال پيش يافت شده است، در بين حكومت هاي سلطنتي و رهبران روحاني بسيار مورد احترام بوده است. بدست آوردن بالاترين كيفيت فيروزه كاري دشوار است. امروزه فيروزه با درجه خلوص بالا در جهان بسيار نادر شده است در نتيجه ارزش اين سنگ بسيار افزايش يافته است.فيروزه يك سنگ قيمتي رسوبي است، به اين معني كه رطوبت از طريق پوسته بالاي زمين كه داراي سولفات مس، آهن و آلومينيم است، به داخل سنگ ها نفوذ مي كند. فيروزه هاي با كيفيت از مواد معدني بسيار متمركزي تشكيل شده اند كه به داخل حفره ها و شكاف موجود در پوسته زمين نفوذ كرده و شرايط را براي ايجاد اين جواهرات نادر مهيا مي كند. فيروزه با كيفيت بالا از روي رنگ و درجه سختي آن كه حدودا 5 در مقياس سختي Moh است، شناخته مي شود.

به طور معمول، هنگام استخراج سنگ فيروزه سنگ هاي بسيار ديگري در كنار آن استخراج مي شود كه بايد آن ها را برداشت تا بتواند به سنگي با كيفيت متوسط  ​​كه در حالت طبيعي قابل استفاده باشد، برسند. جواهر با كيفيت فيروزه اي كه فيروزه با درجه بالا ناميده مي شود، در حفره هاي كوچك يا ورقه هاي نازك به صورت پراكنده در ميان فيروزه اي با كيفيت متوسط ​​يافت مي شود. معدنچي ها هميشه در جستجوي فيروزه با درجه بالايي از كيفيت هستند و زماني كه به آن دسترسي پيدا كردند، تمام عمليات متوقف مي شود تا مراقبت هاي ويژه اي را انجام دهند تا صدمه به اين فيروزه نرسد.ارزش فيروزه در پنج سال گذشته به علت محدوديت هاي استخراج از معادن و هزينه معدنكاري افزايش يافته است.

حال كه با ارزش فيروزه آشنا شديد مي توانيد به ما اعتماد كرده زيرا جواهري ما از بهترين فيروزه براي ساخت انگشتر ها و ساير محصولات استفاده مي كند. با ما براي بدست آوردن اطلاعات بهتري در مورد جواهري خاص همراه باشيد.

اگر دوست داريد صاحب يك انگشتر فيروزه مردانه بسيار زيبا شويد، انگشتر هاي موجود در سايت ما را بررسي كنيد. شما با ديدن مدل هاي موجود مي توانيد ايده خوبي را براي ساخت انگشتر فيروزه بدست آوريد تا ما آن را براي شما آماده نماييم و اگر مي خواهيد اطلاعات بيشتري در اين رابطه بدست آوريد مي توانيد با ما تماس بگيريد.


كلكسيون انگشتر فيروزه مردانه  از فروشگاه اينترنتي جواهري خاص

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۹:۱۶

 سهل و آسان استخيلي از مردمان مي‌پندارند كه براي اجراي يك آزمايش كاربردي بودن  هاي همراه نياز به مهارت خاصي دارا‌هستند . صحيح نيست . در صورتيكه شما مدام اين آزمايش كاربردي را با كامپيوترها اجرا مي نموديد , حالا به شما مي‌گوييم كه ميتوانيد به وسيله موبايل هاي همراه هم اين عمل را انجام دهيد . شما فقط مي بايست به جزئيات مهمي دقت نماييد : تجهيزات , محيط دلخواه براي اجراي آزمايش , و تعيين يوزرها درست و متناسب .

تجهيزات سئو در مشهد
يكي مشكلات بزرگ در آزمايش كاربردي بودن پباده سازي وبسايت به وسيله موبايل هاي همراه براين اساس است : چه گونه مانيتور و كارايي هاي آن را ثبت مي كنيد؟ در مطالعاتي كه به وسيله كامپيوتر ها انجام مي‌شود , شما ميتوانيد اپليكيشن ثبت برگه نمايشي نظير MORAE , CAMTASIA و يا اين كه OVO STUDIOS به فعاليت ببريد , ولي در استفاده از تلفن همراه هاي همراه در‌اين آزمايش ها , چه مواقعي را مي‌توانيد استفاده كنيد؟ نرم افزار هاي ثبت عملكردهاي مانيتور براي تلفن همراه هاي همراه , در پروسه اول و ابتدايي خويش هستند ; اكثر اوقات نياز به يك JAILBROKEN دارا‌هستند كه به استفاده كننده اذن نمي دهد تا از قابليت و امكان هاي موبايل همراه به نحو احسنت استفاده كند ( مثلا , UX RECORDER در سيستم برهان هاي IOS فقط در حالتي كه كه استفاده كننده از برنامه مرورگر استفاده نمايد , ميتواند مانيتور متبوع را ثبت كند ) . اپليكيشن ثبت كاغذ به تدريج با حركات انگشت در تلفن همراه هاي همراه عمل مي نمايد : پژوهشگران ناچار خواهند بود تا از دوربين مجزايي به عمل ببرند تا بتوانند سعي هاي كمپاني كنندگان را كه با حركات انگشت خويش در‌اين ابزارها انجام مي دهند را ثبت كنند .
به همين عارضه ها , وقتي كه آزمايش كاربردي بودن پباده سازي وبسايت در تلفن همراه هاي همراه اجرا ميگردد , ثبت داده ها به وسيله يك دوربين فرنگي قادر است روش ارجح تري باشد . نسبتاً هر دوربين فيلم برداري قادر است استعمال شود , اما به شرطي كه وقتي كه يوزرها وب سايت روي اين موبايل هاي همراه فعاليت مي نمايند , اين اپليكيشن بتواند روي سعي هاي آنها در‌اين ابزارها تمركز كنند . در حالي كه قابليت پذير است تا دوربين مداومي را در روي سه شالوده بر بالاي تلفن همراه هاي همراه در اختيار بگذاريم , خيلي از دانشمندان در اجراي آزمايش كاربردي بودن پباده سازي تارنما , ترجيح مي دهند تا اينترنت كم و يا اين كه دوربين مستند سازي را همراه با قابل انعطاف افزاري استفاده كنند كه به آن‌ها اذن ميدهد تا به صورت هم‌زمان در كامپيوتر ها به بررسي بر روي پروژه آزمايش پباده سازي وبسايت در موبايل ها همراه بپردازند . اين دستور به مجريان اين آزمايش اذن ميدهد تا آن چه كه كمپاني كنندگان در تلفن همراه همراه شان انجام مي دهند را سواي دخالت در فرايند اجراي عملكردهاي شان , تحليل فرمايند . در مطالعات آزمايش كاربردي بودن پباده سازي تارنما به وسيله موبايل هاي همراه , ما دو جور دوربين به فعاليت ميبريم : دوربيم مستند سازي و يا اين كه اينترنت كم . مزيت ها و مضراتي در رابطه هريك از آنان موجود است .

دوربين مستند سازي
از جايي كه‌اين دوربين در وضعيت ثابتي ايستاده است , كمپاني كنندگان اين آزمايش مي بايست تلفن همراه همراه خويش را در مسير ضبط اين دوربين قرار دهند . آن‌ها اكثر وقت ها كارايي مي نمايند تا براي راحتي عمل , موبايل همراه خويش را روي ميز قرار دهند و يا اين كه تلفن همراه را در دست خويش نگاه دارا هستند ( هر چند در اين صورت كيفيت كليپ از حد مناسب كمتر ميگردد ) . كمپاني كنندگان در صورت نياز , نيز چنين ميتوانند حالت قرارگيري تلفن همراه همراه را از شرايط افقي به عمودي و يا اين كه بالعكس تغيير‌و تحول دهند .
دوربين مستند سازي , عملكردهاي مانيتور موبايل همراه را ثبت مي كند ; به صورت بي واسطه و زنده مي توان در لب تاپ هايي , روي اجراي اين نوع آزمايش ها تحليل و مدير نمود .
دوربين هاي مستند سازي در ارزش ها و مرحله كيفي متفاوتي جان دار مي‌باشند . ما از ELMO ( كه مرحله كيفيتي بالايي را در بر دارااست ) و IPEV ( كه كمترين كيفيت را دارا ميباشد ) استفاده مي كرديم . در شايسته ترين دوربين هاي مستند سازي هم مواقعي از قبيل تهيه فوكوس دوربين , تغيير‌و تحول و تصحيح تصاوير و بضاعت براي زوم سواي تغيير‌و تحول كيفيت تصوير و يا اين كه ويديو , به طور دستي انجام مي گردد . آنها نيز چنين شالوده اي قابل تهيه و تنظيم دارا‌هستند كه اذن مي‌دهد كه مجريان آزمايش , روي همت تلفن همراه همراه و تبلت كمپاني كنندگان به طور هم زمان آناليز داشته باشند .

اينترنت كم ها و دوربين هاي خويش موبايل همراه .
اينترنت كم ها ديگر ابزار هايي ميباشند كه ميتوانند براي موبايل همراه و اجراي آزمايش كاربردي بودن پباده سازي تارنما استفاده شوند تا بتوانيم تلاش ها مانيتور را ثبت و ضبط كنيم . اين ابزار در بعضي لب تاپ ها از پيش موجود هست و در بعضا مورد ها نيز مي بايست به طور منقطع خريداري و روي لب تاپ ها نصب نمود . بعد يوزرها وبسايت , موبايل هاي همراه خويش را به سوي چارچوب اين اينترنت كم ها قرار مي دهند كه نسبت به موقعيتي كه تلفن همراه را روي ميز قرار مي دهند , براي اجراي كارايي يوزرها وبسايت متناسب خيس است .
اين‌كه اينترنت كم ها در چه مقدار اي باشند , مي‌توانند روي چگونگي ثبت و ضبط عملكردهاي مانيتور در تبلت ها تاثير بگذارد ( از اين رو ميزان هاي كوچك اين ابزار ها متناسب آزمايش پباده سازي وبسايت در تبلت ها نمي‌باشد ) . كيفيت اين اينترنت كم ها هم دوچندان حتمي است , چون مسافت و مكان قرار گيري اينترنت كم و موبايل هاي ملازمت كه در دست كمپاني كنندگان اين آزمايش موجود هست , به طوري است كه صرفا دوربين كيفيت عالي مي‌تواند اين عملكردها را ثبت كنند .
جور ديگري از اينترنت كم ها در تلفن همراه هاي همراه درنظرگرفته شده شده‌است ; در وبسايت ها ميتوانيد در اين مورد راهبرد هاي مضاعف متعددي به دست آوريد .
اينترنت كم ها بايستي به طور دستي , تهيه و زوم شوند . در صورتيكه نيز وضعيت خودكار را تعيين ميكنيد , دوربين قادر است به طور خودكار روي انگشت كمپاني كنندگان تمركز كند تا روي خويش مانيتور ابزار متبوع .
اگرچه دوربين تلفن همراه همراه در صدر شايد به لحاظ جالب خيس از دوربين هاي مستند سازي باشد ( نيز از لحاظ بها و نيز از حيث شرايط قرار گيري ) , در فعاليت مضراتي هم در آن‌ها موجود است . ابتدا , دوربين هاي موبايل همراه اكثر وقت ها دوچندان سنگين وزن ميباشند ( دست‌كم 200 گرم مي باشند ) كه يوزرها در استفاده از آنان به‌سرعت خسته مي‌شوند و آن را روي ميز قرار مي دهند . دوم , كيفيت تصوير اين دوربين ها اكثر وقت ها كمتر از دوربين هاي مستند سازي هستند . سوم , اكثر وقت ها اين شيوه چاره براي تبلت ها متناسب نميباشد ; چون ميزان مانيتور آنها زياد بزرگ خيس است و ضبط و ثبت عملكردها به طور بي نقص و به طور با صرفه قابليت پذير نمي‌باشد و نمي‌توان فيض هاي با صرفه اي از آنها به دست آورد . نهايي مورد منفي در اين باره كه از اهميت كمتري برخوردار نيست , عدم اجراي همت ها در وضعيت افقي است . راه‌حل هايي براي مقابه با اين مساله موجود هست - به عنوان مثال , در صورتي موبايل همراه دارنده دوربين و يا اين كه اينترنت كم مجزايي باشد , نيازي نيست تا خويش اينترنت كم به شرايط افقي قرار بگيرد , مي توان ابزار را به طور كلي در موقعيت افقي قرار داده و از آن استفاده نمود . اين مورد بدين مفهوم مي‌باشد كه استفاده كننده نيازي ندارد تا حركات بيش تر اي را با انگشت خويش در موبايل ها همراه انجام دهد تا اينترنت كم متبوع به خير عمل نمايد .

اپليكيشن .
از هر دوربيني كه در آزمايش پباده سازي سايت استفاده مي‌كنيد , فرقي ندارد , شما نياز به شيوه هايي داريد تا در كامپيوترها روي مراحل مطالعات بررسي نماييد و بتوانيد عملكردهاي كمپاني كنندگان را زير لحاظ خويش بگيريد . دوربين هاي مستند سازي و اينترنت كم ها معمولا همراه با قابل انعطاف افزارهايي ميباشند كه قابليت و امكان چك و بازرسي زنده را در كامپيوترها آماده مي نمايند . هنگامي كه شما بتوانيد در مانيتور بزرگي , روي اين آزمايش پباده سازي وب سايت ارزيابي داشته باشيد , مي‌توانيد از تكنيك هايي در روش آزمايش پباده سازي وبسايت به روش سنتي هم سود ببريد و در مانيتور كامپيوتر خويش منتشر نماييد - مثلا , شما مي‌توانيد از قابل انعطاف افزاراي ثبت عملكردهاي مانيتور مطلوب تان , نظير موردها زير امداد بگيريد :
MORAE , CAMTASIA , OVO و يا اين كه GOTOMEETING و WEBEX .
حداكثر دو نفر مي‌توانند روي ويدئوهاي مو جود در مانيتور لب تاپ ها ارزيابي كنند ; اما قابليت و امكان داراست تعداد بازديدكنندگان و يا اين كه محاسبه كنندگان روي اين فيلم ها و تلاش هاي جانور در آزمايش پباده سازي وب سايت , به وسيله پورت هايي به لب تاپ و يا اين كه كامپيوتر هاي ديگر ارتقا پيدا نمايد .
بعضي از دوربين ها خويش دارنده اپليكيشن ضبط كليپ هستند ; در صورتي‌كه شما نيز اين قضيه را دارا ميباشيد , مي‌توانيد از ثبت عملكردهاي مانيتور صرفه لحاظ كرده و از اپليكيشن اين دوربين ها در قبال استفاده كنيد . مورد منفي كه در‌اين در ميان موجود است اين است كه اكثر اوقات اين قابل انعطاف افزارها , نياز به توان محاسبه زياد بالايي نسبت به بقيه قابل انعطاف افزارهاي ثبت عمليات مانيتور دارا ميباشند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ]