نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
معرفي مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۵۹:۴۳

دامنه ها منحصر به فرد هستند و آدرس اينترنتي هر وب سايتي است به طوري كه براي انسان ها  قابل خواندن باشد. آنها از سه بخش تشكيل شده اند، كه شامل: يك دامنه سطح بالا (گاهي اوقات پسوند و يا دامنه پسوندي ناميده مي شوند)، نام دامنه (يا آدرس IP) و يك زير دامنه اختياري است.

سئو در مشهد

تركيبي تنها متشكل از نام دامنه و دامنه سطح بالا به عنوان يك " دامنه ريشه " شناخته مي شود. عبارت " http://" بخشي از URL يك صفحه است،و جزئي از نام دامنه نيست و به عنوان "پروتكل" شناخته مي شود.

بياييد هركدام از اين عناصر را بيشتر بررسي كنيم:

دامنه سطح بالا (Top-level domain)

دامنه سطح بالا (TLD) اصطلاح رسمي براي پسوند است كه در انتهاي نام دامنه ظاهر مي شود. برخي از  نمونه هاي دامنه هاي سطح بالا عبارتند از:

 • .com
 • .net
 • .org
 • .edu

شما احتمالا با TLD هاي بالا آشنا هستيد، در واقع بيش از 1000، TLD وجود دارد كه وبسايت ها بتوانند آن را انتخاب كنند. كه شامل مواردي مانند: .book، .clothing، .dog و lifeinsurance. و همچنين TLDs ممكن است با كلمات اختصاري كشورهاي خاص و يا قلمروهايي نظير .uk (انگلستان) و يا .dk (دانمارك) تركيب شوند. اين TLD هاي خاص كشور ها (و گاهي اوقات منطقه) به عنوان دامنه هاي سطح بالا در سطح كشور و يا ccTLD شناخته مي شوند.

نام دامنه

نام دامنه سطح دوم يك سلسله مراتب دامنه است (پس از دامنه سطح بالا). نام دامنه در يك TLD مشخص (كه دامنه ريشه ناميده مي شود) از نمايندگان آن خريداري شده و نشان دهنده مكان مشخص و منحصر به فرد يك وب سايت است. در مثال هاي زير، نام دامنه به صورت پررنگ نشان داده شده است:

 • example.org
 • https://moz.com
 • blogspot.com

موتورهاي جستجو از كلمات كليدي موجود در نام دامنه به عنوان يك عامل رتبه بندي استفاده مي كنند (كه موجوديت يك دامنه را نشان مي دهند)، اما در زمان بهينه سازي دامنه ريشه خود براي موتورهاي جستجو بايد اين موضوع را نيز در نظر بگيريد كه يكي از توابع خاص الگوريتم گوگل اين است كه با كلمه هاي كليدي دقيقا مطابق با دامنه ها مبارزه كند.

دامنه ريشه

اصطلاح "دامنه ريشه" در ابتدا در زمينه DNS (سرورهاي دامنه نام) ايجاد شد، اين اصطلاح معمولا به تركيبي از نام دامنه منحصر به فرد و دامنه سطح بالا (پسوند) اشاره مي كند تا يك آدرس وب كامل را ايجاد كند. " دامنه ريشه وب سايت شما بالاترين صفحه در سلسله مراتب سايت شما (احتمالا صفحه اصلي شما) است. صفحات فردي و يا زير دامنه ها مي تواند از دامنه ريشه ساخته شود، اما هر صفحه URL بايد از نظر فني شامل يك دامنه ريشه يكسان باشد تا بتواند به عنوان بخشي از وب سايت شما در نظر گرفته شود.

نمونه هايي از دامنه هاي ريشه عبارتند از:

 • com
 • net
 • gov

تمام صفحات در يك وب سايت داراي يك دامنه ريشه ي مشابه هستند، و هيچ دو وب سايت متفاوتي نمي توانند يك دامنه ريشه ي مشابه داشته باشند.

از آنجايي كه دامنه هاي ريشه به جاي صفحات خاص وب، تمام وب سايت را نمايش مي دهند، شمارش لينك هاي دامنه هاي ريشه به جاي پيوند هاي URL (صفحات) مي تواند روش دقيق تري براي تعيين اندازه پروفايل پيوند ورودي سايت شما باشد (به طور كلي، دامنه هاي ريشه پيوندي بيشتر براي شما بهتر است) . ابزارهايي مانند Link Explorer و يا Majestic مي توانند به شناسايي تعداد كل و هويت خاص دامنه هاي ريشه مرتبط با سايت شما كمك كنند.

زير دامنه

زير دامنه ها سطح سوم يك سلسله مراتب دامنه هستند و بخش هايي از دامنه سطح بالا هستند. آنها در مقابل دامنه ريشه اضافه مي شوند و از نام دامنه با يك نقطه از آن جدا شده اند.

به عنوان مثال، "blog.example.com" و "english.example.com" هر ​​دو زير دامنه، دامنه ريشه "example.com" هستند. زير دامنه ها رايگان هستند.

دو مورد از رايج ترين زير دامنه ها عبارتند از:

 • http://www.example.com )  يك زير دامنه استwww)
 • http://example.com (داراي زير دامنه نيست)

اين ها همچنين زير دامنه هايي هستند كه معمولا به اشتباهات كانونيزاسيون منجر مي شوند.

با مقاله بعدي ما در مورد نقش انتخاب دامنه در سئو و تاثيراتي كه در بهينه سازي موتورهاي جستجو دارد همراه باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۵۰:۵۲

 

 

در اين مطلب سعي داريم در مورد انواع مختلف فست فود ها نصب و راه اندازي فست فود و تجهيزات فست فود اطلاعاتي را براي شما بيان نماييم

فست فود را مي توان غذايي سريع، آسان و كم هزينه براي يك وعده غذايي خانواده به شمار آورد. با توجه به تبليغات و فرهنگ سازي هاي اخير در مورد ارزش مواد غذايي، بسياري از فست فودها در كنار غذاهاي معمول خود، غذاهاي سالم را نيز در منوي خود قرار داده اند. غالب فست فودها غذاهاي شناخته شده اي براي مردم هستند كه با به كار بردن تجهيزات خاص، زمان آماده كردن آن ها كوتاه تر شده و كم هزينه تر تهيه مي شوند.

سبك آمريكايي فست فودها

فست فودهاي آمريكايي در سراسر دنيا شناخته شده هستند. برندهاي شناخته شده اي مانند مكدونالد، ساب وي و برگر كينگ بهترين و با كيفيت ترين فست فودها را با قيمتي مناسب عرضه مي كنند. بيشت رين تنوع آن ها در زمينه همبرگر است، كه تركيبي از گوشت، پنير، پيازو كمي ترشي است كه معمولا همراه با سيب زميني سرخ شده به مشتري عرضه مي شود. تفاوتي كعه برند ساب وي با سايرين دارد اين است كه بيش تر تمركز خود را بر انواع ساندويچ قرار داده است و مشتري مي تواند نحوه تهيه ساندويچ خود را انتخاب نمايد.

سبك ايتاليايي فست فودها

بزرگترين و شناخته شده ترين برند فست فود ايتاليايي پيتزا هات است. اين برند تنها پيتزا به مشتريان عرضه نمي كند بلكه داراي منوي متنوعي از پاستاها و سالادها است. پيتزا هات انواع بسيار مختلفي از پيتزا، پاستا و سالاد را به مشتريان عرضه مي كند كه پاسخگوي سليقه طيف وسيعي از مردم است. پيتزا هات زير مجموعه Yum!Brands است كه در سراسر دنيا بسيار شناخته شده است.

سبك مكزيكي فست فودها

تاكو بل، نام شناخته شده ديگري در فست فود است كه زير مجموعه Yum!Brands است و به ارائه انواع فست فود مكزيكي مي پردازد. تاكو بل  در آمريكا بيش از 580 شعبه دارد كه فست فودهاي مكزيكي را مانند تاكو، بوريتو، فاهيتا و اِنچيلادا را به مشتريان علاقه مند به فست فود مكزيكي ارائه مي كند. اين برند از فست فودها سعي دارند تا با استفاده از مواد سالم و تازه كه از مزرعه هاي مخصوص به خود آن ها تهيه مي شود، غذاهايي سالم در اختيار مشتريان بگذارد.

سبك آسيايي فست فودها

فست فودهاي آسيايي از نظر سالم بودن غذا در آخر ليست قرار دارند، چرا كه اكثر آن ها غذاهايي هستند كه در روغن سرخ مي شوند. اكثر غذاهايي كه در فست فودهاي آسيايي تهيه مي شوند حاوي منوسديم گاوتامات (MSG) هستند. يك افزودني كه براي دادن عطر و طعم بهتر به غذا افزوده مي شود. پاندا اكسپرس يكي از بزرگترين فست فودهاي چيني در آمريكاست كه بيش از 1000 شعبه در اين كشور دارد.

شما ميتوانيد جهت راه اندازي فست فود يا خريد و نصب تجهيزات فست فود با مجموعه ايران اچ اف سي در ارتباط باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۶:۳۵

بيش از 70 درصد وب‌سايت‌هاي جانور در دنيا، با زبان php بسط داده‌شده‌اند . از طرفي، شركت‌هاي فراوان بزرگي مانند فيسبوك، اسلك، ويكيپديا و … نيز، محصولات خود را با استفاده از اين زبان، بسط داده‌اند . همينطور از ميلاد php (پي‌اچ‌پي)، 23 سال مي‌گذرد و اين لهجه به طور كامل به بلوغ رسيده مي باشد و ابزار‌هاي فراوان بي نقص و پايداري يار با اين لهجه گسترش داده شده‌اند كه برنامه نويسي با اين گويش را فراوان ساده و سرعت بالا مي‌كنند . 
طراحي سايت در مشهد
چرا لاراول؟ 

بسياري از برنامه‌نويسان اعتقاد و باور داشتند كه قابليت توسعه‌ي وب‌‌اپليكيشن‌هاي مدرن و دارنده كيفيت كد بالا با پي اچ پي، ممكن نمي باشد . لاراول با بهره‌گيري از مفاهيم تعدادي فريم‌ورك وب، مجموعه‌اي از ابزارهايي بسط داد كه به برنامه نويسان امداد مي كند تا برنامه‌هاي با كيفيتي را با رنج دوچندان مقداري توسعه و گسترش دهند . همچنين به اين عامل كه لاراول، محبوب‌ترين فريم‌ورك زبان پي اچ پي است، جامعه‌ي مضاعف متعددي از برنامه‌نويسان، به بسط با اين فريم‌ورك مي‌پردازند و از اين رو، مقالات، كتب و ويديو‌هاي فراواني در زمينه لاراول وجود دارااست و سوالاتي كه حين عمل با اين فريم ورك براي‌تان پيش مي‌آيد، با احتمال بسيار بالاي جوابش در اينترنت جان دار مي‌باشد . از سوي ديگر، اكثر وب‌‌سايت‌هاي تعالي و متوسطي كه در جمهوري اسلامي ايران وجود دارند، به زبان پي اچ پي (بخش‌هايي از وب‌سايت‌هاي باميلو، ديجي‌كالا، اسنپ‌فود و …) و فريم‌ورك لاراول (اسنپ، جابينجا، ايوند و … .) بسط داده شده‌اند و با فراگيري اين لهجه و فريم‌ورك، مي‌توان به سادگي وارد بازار كار، در كشور‌ايران شد . 

طراحي اپليكيشن در مشهد


دوره‌ي لاراول مكتب پلاس : هر فريم‌وركي را مي‌توان از جهات متعدد محاسبه كرد و به آموزش آن پرداخت . در اين دوره، تلاش گرديده تا كاربردي‌ترين مفاهيم برنامه‌نويسي سمت سرور، به زباني ساده، بيان شود و بيشتر مفاهيم كاربردي فريم‌ورك لاراول، با مثال‌هاي حقيقي نظارت شوند . همينطور با تمرين‌هاي فراواني كه در ارتفاع عصر انجام خواهيد داد، به فهم و شعور عميقي از مفاهيم برنامه‌نويسي سمت سرور و فريم‌ورك لاراول خواهيد رسيد . در اين دوره، يك وب‌سايت درج آگهي (مشابه ديوار) و يك سامانه‌ي كتابخانه‌ي آنلاين را پياده سازي خواهيد كرد . 


طول دوره: براي گذراندن و تكميل دوره، حدود 100 ساعت بازه زماني نياز است . از اين رو پس از ثبت نام، درس به مدت 14هفته به طور كامل در دسترس شما قرار خواهد داشت و پس از اين زمان تنها به ويديوها دسترسي خواهيد داشت و پروژه‌ها اصلاح نخواهند شد . اما در فيس رغبت به اصلاح پروژه‌ها و دريافت گواهي‌نامه پس از اين 14 هفته هم ميتوانيد زمان را به فيس ماهانه تمديد فرماييد . 


پيش­نياز دوره: براي گذراندن و تكميل اين عصر آشنايي با يكي از زبان‌هاي برنامه نويسي ضروري مي‌باشد . 


پروژه‌هاي اين دوره: در اين دوره يك وب‌سايت انتشار اطلاع رساني و همينطور يك وب‌سايت انتقاد و تحليل كتاب (مانند goodreads) را پياده سازي خواهيد كرد . 


دست كم نمره قبولي براي گذراندن دوره فراگيري برنامه نويسي وب با زبان php و فريمورك لاراول 75 مي باشد، اضطراري به ذكر ميباشد انجام تمامي پروژه‌ها براي اتمام زمان الزاميست . 

موضوع:
برچسب‌ها: طراحي سايت، طراحي اپليكيشن،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۵۱:۳۸

در سال ۲۰۱۱طبق آمار مشخص شد كه ميزان فروش فست فودها سالانه بيش از ۱۱۰ ميليارد دلار است. امروزه فست فودها به طور متوسط درهر روز حدود ۵۰ ميليون مشتري دارند. پس جاي تعجب ندارد كه هر روز يك فست فود جديد در مكاني جديد آغاز به كار مي كند. موفقيت فست فودها به دو عامل عمده بستگي دارد، خدمات به مشتريان و كيفيت غذا. فست فودها مقدار بسيار زيادي از مواد غذايي را به صورت روزانه مورد استفاده قرار مي دهند. به همين دليل تجهيزات فست فود  بايد از درجه اي از استاندارد برخوردار باشند تا بتوانند كيفيت مواد غذايي و در نتيجه كيفيت غذاي فست فود را در حد مطلوب نگه دارند.

تجهيزات فست فود

براي راه اندازي فست فود به تجهيزات فست فود مختلفي نياز دارد تا بتواند انواع مختلف غذا را به مشتريان خود عرضه كند. در اين مطلب به بررسي تعدادي از اين تجهيزات مي پردازيم.

تمامي فست فودها به يخچال نياز دارند. زماني كه مي خواهيد در مورد نوع يخچال مورد نياز فست فود خود تصميم بگيريد حتما به اندازه آن و فضايي كه در اختيار داريد نيز فكر كنيد. هم چنين فكر نكنيد كه با خريد بزرگترين يخچال موجود در واقع بهترين تجهيزات را در اختيار داريد، چرا كه يخچال بزرگ نه تنها فضاي زيادي را اشغال مي كند، بلكه مصرف انرژي بالايي نيز دارد.

دستگاه ديگري كه در هر فست فود مورد نياز است، دستگاه سرخ كن است. امروزه بهترين دستگاه هاي سرخ كن كه مصرف انرژي پاييني دارند نيز وجود دارند كه شما با مبلغ مناسبي مي توانيد آن ها را تهيه كنيد. ممكن است در ابتدا هزينه تهيه آن ها زياد به نظر برسد ولي به مرور زمان شاهد صرفه جويي هزينه خواهيد بود.

نوشيدني هاي گرم و سرد جزء جدايي ناپذير هر فست فودي محسوب مي شود. از آن جا كه زمان در فست فود حرف اول را مي زند و مسئولان فست فود تمام تلاششان اين است كه در كوتاه ترين زمان ممكن سفارش مشتري را به وي عرضه كنند، پس در زمينه نوشيدني ها هم دستگاهي را تهيه كنيد كه بتواند هم زمان چندين كار مختلف را انجام دهد.

بسياري تجهيزات فست فود  و دستگاه هاي ديگر نيز در فست فود مورد نياز است. شما بايد سعي كنيد با توجه به سرمايه اي كه در اختيار داريد بهترين دستگاه ها را تهيه كنيد و با اين روش كيفيت و سرعت خدمات خود را بهبود ببخشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۴:۳۹

اين تراز يك تراز بي آلايش مي باشد با اين حال فراوان در پباده سازي هاي دوباره عملكرد داراست . در حالتي كه شما بر روي تست سايت خويش عمل مي كنيد، بايد مسلما آن را noindex فرمائيد . در‌صورتي‌كه شما محتواي جديدي را بيش تر كرديد و آن به چهره ايندكس باشد، بعد تارنما تازه را خط مش اندازي كرديد ، محتواي نو هيچ ارزشي نخواهد داشت چون تكراري خواهد بود . 
به چه شكل مي توانيد تارنما خود را noindex كنيد؟ يك تارنما مي تواند از دو روش noindex شود: باكس noindex را در cms خود تايپ نماييد . براي نمونه در حالتي كه شما وردپرس داريد، به سادگي مي توانيد كادر رو به رو را مشاهده كنيد:" موتورهاي جستجو از اين كه شما از اين Index به كار گيري مي نماييد دلسرد مي شوند ." گزينه دوم اين ميباشد كه فولدر را در تارنما txt مسدود نمائيد . اين عمل مقداري پيچيده ميباشد بدين ترتيب بخش اعظم سيستم هاي رئيس محتوا، گزينه جعبه ticking را دارا‌هستند . مرحله 5 : سايت آزمايش خويش را بخزيد چرا بايستي سايت آزمايشي را بخزيم شما همچنين مي بايست بدانيد كه ساختار سايت تست شما چگونه است . براي اينكه بتوانيد طرز عملكرد وبسايت خود را ببينيد، مي توانيد با استفاده از يك ربات خزنده سايت، آزمايش سايت خود را بخزيد . 
به چه شكل انجامش دهيم: اولي خزنده تارنما خود را گشوده فرماييد و يك اسكن از آن داشته باشيد . با كليك بر روي دكمه " سيو " مي توانيد آن را ذخيره نماييد . وب سايت آزمايش را بخزيد . خزيدن وبسايت تست را صادر فرماييد و آن را به عنوان "كاوش وب سايت تست" ذخيره فرمائيد . يك نسخه برداري از آن ايجاد نماييد و نام آن را "خزيدن تارنما آزمايش " بگذاريد . چگونگي گذاشتن محتواي جديد بر روي سايت از طرز ثبت اختراعات در طي سال ها، گوگل خط مش هاي بسياري را براي ارائه محتواي تازه به عنوان يك سيگنال رتبه بندي در نظر گرفته ميباشد . در اين مقاله نمي خوا هيم صرفا در زمينه رويه هايي كه گوگل براي گذاشتن محتواي تازه در حيث مي گيرد بگوئيم بلكه مي خوا هيم در مسئله منش هايي از گذاشتن محتواي جديد بر روي تارنما كه به سئو وب سايت ياري مي كند، بگوئيم . 

سئو در مشهد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۱:۵۶

شما مي بايست بدانيد كه موتورهاي جستجو چه چيزي را دوست دارند و چه چيزي را دوست ندارند . اين كار مي تواند به شما امداد كند هر چيز مشكوكي را كه ديديد، بتوانيد آن را مشخص نمائيد . علاوه بر اين قدرتمند خواهيد بود كه بدانيد كه كدام مناطق مي بايست نگهداري شوند . 
اينجانب به دنبال چه چيزي هستم؟ نكاتي وجود دارااست كه در پايين در قضيه آن سخن مي كنيم . 
شما مي توانيد با به كار گيري از داده هاي ابزار Screaming Frog موردها تحت را محاسبه كنيد: آلزامير تيتر صفحه عنوان ها تكراري صفحه عنوان ها كاغذ بيش از 512 پيكسل عنا وين برگه زير 200 پيكسل بيماري آلزايمر برچسب h1 تكرار برچسب h1 برچسب هاي h1 چندگانه بيماري آلزايمر توصيفات متا توصيفات متا تكراري توصيفات متا بيش از 923 پيكسل برچسب هاي كانونيكال پيوند هاي شكسته نوشته هاي alt براي تصاوير شما همچين به چهره دستي مي توانيد اين مورد ها را بررسي كنيد: نقشه تارنما xml txt محتواي تكراري سرعت و كارايي سايت ساختار url صفحات نمايش داده شده به وسيله گوگل سرعت و كارايي تارنما با استعمال از ابزار google page speed اين داده ها به شما فهم و شعور خوبي از تلاش وبسايت و آنچه كه براي بهبود سايت لازم است را مي دهد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۸:۲۵

طبق آمار مو جود در تارنما Internet Live Stats بيش از 3,050,780,000 استفاده كننده به كار گيري كننده از اينترنت وجود دارد! در شبكه اينترنت تمامي كامپيوترها با استفاده از واسطه‌هاي متفاوت (مثلاً كانال ISP و Gateway ها) به يكديگر متصل ميباشند و در حالتي كه مجوزها و دسترسي‌هاي حتمي را داشته باشند، ميتوانند به تبادل داده و داده ها بپردازند . به اين ترتيب وب سرويس‌هاي مختلفي را براي يوزرها فراهم ميكند كه از پاراگراف مهمترين آنان عبارت اند از:

طراحي سايت در مشهد

وب (Web): مي‌توان اظهار‌ مهم ترين استعمال از كانال اينترنت، دسترسي به سايت‌ها و صفحه ها اينترنتي مي باشد . در مجموع به سايت‌ها و اينگونه صفحه ها اينترنتي مانند وب سايت ByteGate .ir و همين برگه كه درحال تلاوت اين پست هستيد، وب (Web) گفته مي گردد كه از عبارت WWW مخفف World Wide Web برداشته گرديده مي باشد . طرز كار سرويس جهاني وب به اين صورت هست كه در سرتاسر عالم سرورهايي (كامپيوترهاي متصل به شبكه كه با كامپيوترهاي شخصي تفاوت دارند) دائماً به وب وصل مي‌باشند كه به تيتر صاحبخانه سايت‌ها كار مينمايند . كاربر كه با استفاده از مرورگر خويش (مثل وب اكسپلورر، گوگل كروم، موزيلا فايرفاكس و . . .) به صورت خودكار درخواست مشاهده صفحه‌اي از يك تارنما را مي‌كند، درواقع به آن سرور وصل شده و سرور داده‌هاي مربوط به صفحه زمينه لحاظ را به مرورگر ارسال مي كنند در غايت مرورگر هم اين صفحات را به يوزرها سناريو مي دهد . اين نقل و انتقال با استعمال از پروتكل‌هايي مثل HTTP انجام مي‌پذيرد . 
حالا ممكن است سوالي بپرسيد كه به چه شكل به اين سرورها وصل مي‌شويم؟ هر كامپيوتر و دستگاه موجود در كانال (كه دربرگيرنده سرورها و كامپيوترهاي فردي مي‌شود) داراي يك آدرس IP است كه با به كار گيري از آن كامپيوترها مي‌توانند به مقصد وصل شده و داده‌ها را به رخ درست اخذ نمايند . خود آدرس IP نيز به ادله پيچيدگي نسبي كه دارااست به رنج قابل محافظت شدن است يعني براي انسان‌ها حفظ كردن چيزي مثل 78 .46 .19 .108 سخت تر از محافظت كردن نشاني دامنه وب سايت مثل bytegate .ir است بدين ترتيب سرويس‌هايي با اسم DNS ساخته شده اند كه وظيفه تبديل اسم دامين به آدرس IP آن را دارا هستند به اين ترتيب درواقع با وارد كردن نشاني دامين سايت مثل bytegate .ir به سرور آن با نشاني آي پي 78 .46 .19 .108 وصل مي‌شويم . 
طبق آمار جان دار در وب سايت Internet Live Stats بيش از 1,181,310,000 وب سايت در وب وجود دارد! نشاني اينترنتي (Email): امروزه كمتر كسي را مي‌توان يافت كه با كامپيوتر سروكار داشته باشد اما صاحب و مالك يك نشاني نشاني اينترنتي نباشد . نشاني اينترنتي يا اين كه پست الكترونيكي يكي از مهمترين قابليت‌هايي ميباشد كه سايت‌ها و شركت‌هاي مختلف به يوزرها مي دهند . با استعمال از پست الكرونيكي يوزرها مي‌توانند به يكديگر نامه‌هاي مجازي بفرستند . اين بخش از اينترنت معمولاً به رخ بدون واسطه با استعمال از سايت‌هاي سرويس دهندگان نشاني اينترنتي مانند Gmail يا اين كه Yahoo ويا با به كارگيري از رابط‌هاي برنامه‌هاي آن قابل به كارگيري هست . 

طراحي اپليكيشن در مشهد
طبق آمار جان دار در وب سايت Internet Live Stats بيش از 209,750,000,000 نشاني اينترنتي هر روز ارسال مي‌گردد كه حدود 67% آن‌ها اسپم (هرزنامه) هستند! از سرويس‌هاي ديگر مي‌توان به چت صوتي و چهره يي (Voice chat and Video chat) و VoIP ها، سرورهاي بازي‌هاي آنلاين (Game servers)، اشتراك و انتقال فايل‌ها و . . . اشاره كرد . در مرزو بوم ما، ايران، اينترنت معمولاً از روش خط تلفن براي كاربران خانگي و استعمال از يك مودم - روتر وايرلس با سيمي يا اين كه از طريق كانال موبايل‌ها به صورت بيسيم قابل استعمال است . 

موضوع:
برچسب‌ها: طراحي سايت، طراحي اپليكيشن،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۵:۴۵

آيا گوگل سند نامه هاي ssl را مي فروشد؟ نيكي . 
مدرك نامه هاي ssl موضوع نياز براي تبديل سايت شما به https ، در حدود 70 دلار در سال مي تواند هزينه داشته باشد . بي آلايش ترين راه و روش براي خريد آن ، كمپاني ميزباني شما است . 
بسياري از كمپاني هاي ميزباني، در اكنون سوءاستفاده از اين حالت مي‌باشند و هزينه هاي گزاف بيهوده مي گيرند . بدين ترتيب مراقب باشيد . 
ولي شركت هاي ميزباني زيادي وجود دارد كه سند طومار هاي ssl بدون‌پول در اختيار شما قرار مي دهند . 
به عنوان مثال، wp engine مدرك نامه ssl مجاني در اختيار كاربران قرار مي دهد . 
گوگل به وب سايت هايي كه از http استفاده مي كنند هشدار داد سال هاست كه گوگل فعالانه به دنبال روش هايي براي تشويق صاحبان سايت، براي اجرا سند طومار ssl هست . ssl اذن مي دهد تا وب وب سايت ها از طرز https دسترسي پيدا كنند . اگر شما در لحاظ داريد كه https را در سايت خويش فعال نمائيد مي توانيد اين كار را از نحوه رمزگشايي هاي ssl انجام دهيد . يكي از عامل ها درجه بندي در موتورهاي كاوش استفاده از مدرك طومار ssl ميباشد . 
آيا سايت شما تحت تاثير قرار مي گيرد؟ در اينجا تعدادي سوال وجود دارد كه مي بايست پرسيده شود: آيا تارنما شما هرگونه محل ورود نوشته دارد؟ اين مي تواند مشتمل بر فرم هاي تماس، پانل هاي ورودي، نوار جستجو و غيره باشد . آيا اينترنت تارنما شما در نوار نشاني از https به كارگيري مي كند؟ اگر جواب شما "آري" است، شما مي بايست ssl را اجرا كنيد تا از هشدار "نا امن" در نوار منو بازديدكنندگان دوري شود . 
شما همينطور بايستي https را در وب سايت خود فعال فرمائيد تا از دسترسي يوزرها به نسخه غير رمزگذاري شده خودداري شود . 

سئو در مشهد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۴:۴۴

ساخت اعتماد و ايجاد توان نام تجاري رمزگذاري داده ها حساس تائيد اعتبار سئو براي تارنما هاي غير HTTPS چيست؟ براي صاحبان وب سايت هايي كه وب سايت خويش را با HTTPS تطبيق نداده اند، همين امروز مدت آن ميباشد كه اين فعاليت را انجام دهند . 
گوگل رسما اعلام كرد وبسايت هايي كه از HTTPS به كارگيري نمي كنند و راز گذاري نشده اند، در الگوريتم هاي گوگل شناسايي نمي شوند . بنابراين مسلما درجه بندي آنان افت خواهد كرد . به تيتر مثال، هنگامي كه از https براي وب سايت به كارگيري نمي شود مي تواند باعث به كاهش تعداد بازديد، مقدار بازدهي و در غايت كاهش تعداد كليك در serp و كاهش رتبه بندي تارنما شود . 
گوگل خير صرفا وسيع ترين دايركتوري كاوش در دنيا است ، بلكه بيشترين به كار گيري در در ميان مرورگر ها در موتورهاي كاوش را داراست . 
در واقع در في مابين موتورهاي جستجو با اعتنا به آماري كه وجود دارد، گوگل كروم بيشترين تعداد كاربر را دارد . 

طراحي سايت در مشهد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۰:۳۳

كليه ما در جامعه امروزي به شدت درگير رايانه و حاشيه‌هايش شده‌ايم . به دور تا بدور ما را موبايل و رايانه‌ها و وسايل الكترونيكي گرفته كه در محل كار و خانه با ما همپا ميباشند و تمدن يگانه خويش را به جامعه تحميل ساخته‌اند . نشستي صميمي با مهندس هومن بهرامي متخصص برنامه‌ريزي و هوش تصنعي و مصنوعي داشتم كه حرف‌هاي شنيدني برايم داشت . متولد ۱۳۶۵ مدرس و معلم دانشگاه، سرپرست مجموعه رباتيك، رئيس اينترنت تارنما و برنامه نويس مي‌باشد . تا به امروز چندين وركشاپ در اين مقوله براي دوست‌داران هوش مصنوعي گذارده مي باشد . دارنده كسب گردن بند مسابقات ليگ بين المللي شبيه‌سازي دو بعدي فوتبال و بيشمار افتخارات ديگر . با اين كه از جواني به سوي ميانسالي گام بر مي‌دارد، ولي پخته تخصص خود در زمان خود ميباشد . 

طراحي سايت
رايانه ها در جامعه كنوني چه نقشي را از لحاظ فرهنگي دارا هستند؟ رايانه و فناوري اطلاعات نقش مالامال رنگ و چشم‌گيري در معاش امروز آدم دارد، از خانه و آشپزخانه گرفته تا نرم‌افزارها و سيستم‌هاي اداري و حتي صنعت . مي‌توان ذكر كرد معاش بشر مدرن فارغ از رايانه و فناوري اطلاعات غيرممكن شده . براي درك بهتر اين كه حذف رايانه و تكنولوژي‌هاي مربوط به آن چه تاثيري روي زندگي شما داراست فقط و فقط كافي مي باشد گوشي موبايلتان را براي يك روز كنار بگذاريد، آن‌گاه متوجه خواهيد شد كه چقدر به آن متعلق هستيد، بدون محاسبه كردن تلگرام و اينستاگرام در ساعت‌هاي اداري خواهيد فهميد كه چقدر كاركردن در اداره برايمان سخت مي‌باشد . طلاق از دعوا سرگرمي، رايانه در امور اصلي و كاربردي ديگري نيز ما را وابسته به خويش كرده هست . فرض بر اين كه فارغ از رايانه و قابل انعطاف افزارها بتوان كارها يك اداره، شركت يا اين كه دكان را به پيش برد زياد بدور از ذهن مي باشد . 
ترقي تكنولوژي در درحال حاضر حاضر تاثيرات متعددي در فرهنگ ما انسان‌ها گذاشته و ابزارهاي زياد قدرتمندي هم در جهت فرهنگ‌سازي چه در آن‌گاه مثبت، چه منفي به ما ارائه كرده هست . اينترنت سايت‌ها، شبكه‌هاي اجتماعي و نشريه‌هاي ديجيتال نقش بسيار مهمي در فرهنگ‌سازي جامعه امروزه بشري دارااست . نوجوان ها به تيتر بيشترين مشقت سني استفاده كننده از اين تكنولوژي جراحت پذيرترين قشر در جامعه مي باشند . 


ويژگي‌هاي زمان رايانه چيست؟ همان‌طور كه شما با خريد هر وسيله الكترونيكي، دفترچه راهنماي استفاده از آن وسيله را هم دريافت مي‌كنيد، و يا هر جايي كه ميرويد مثل ادارات، كتابخانه‌ها و… ضوابط يگانه خودش را داراست و شما براي بهره خوبتر از آن وسيله يا مكان مي بايست به عبارتي قانون ها را رعايت كنيد، تكنولوژي نيز از اين قضيه مستثنا نيست و براي استعمال صحيح از آن مستمند اين هستيم كه آموزش ببينيم و فرهنگ و تمدن استعمال از آن را ياد بگيريم . متاسفانه در حال حاضر شاهد به كار گيري بي‌رويه و اشتباه از اين تكنولوژي هستيم، ابزاري كه مانند حريق ميتواند بسيار موثر و هم خانمان‌سوز باشد . براي به كارگيري از هر تكنولوژي ابتدا مي بايست فرهنگ و تمدن استفاده از آن را به كاربران يادگرفت تا بتوان از آن استعمال موثر كرد . مقدار استعمال و طرز استفاده و حتي رده سني به كارگيري كننده از تكنولوژي از موارد مهمي مي باشند كه نياز به فرهنگ‌سازي دارا هستند . 

طراحي اپليكيشن
تاثير رايانه و تكنولوژي‌هاي آن بر اخلاقيات يك جامعه را چه‌طور مي بينيد؟ يكي از مشكل‌ها دوره ما، اعتياد به تكنولوژي ميباشد كه نمونه‌هاي اعتياد به تكنولوژي و شبكه‌هاي اجتماعي را به وفور در ميان اطرافيانمان مشاهده ميكنيم و خودمان هم دچار آن شده‌ايم، البته حتي خودمان از اين قضيه بي‌اطلاعيم، كافي ميباشد مجموع زمان‌هايي كه در ارتفاع روز وقتمان را به شبكه‌هاي اجتماعي اختصاص مي دهيم بررسي كنيم، به طور قطع از نتيجه آن شگفت‌زده خوا‌هيم شد . همانگونه كه با به كارگيري از شبكه‌هاي اجتماعي و سايت‌ها و… مي‌توانيد خيلي سرعت بالا مورد موضوع علاقه خويش را پيدا و در رابطه آن مطالب جذاب ياد بگيريد و يا اطلاعاتمان را خيلي سريع و سهل وآسان دربين دوستانمان و يا اين كه چه بسا افراد ديگر به اشتراك بگذاريم، همانگونه نيز مي‌گردد به راحتي شايعه‌اي ايجاد و آن را انتشار كرد . در پيشين نه چندان به دور همگي ما شاهد هجوم ها يوزرها ايراني شبكه‌هاي اجتماعي در فيس‌بوك و اينستاگرام به ستاره‌هاي بين المللي ورزشي و سينمايي بوده‌ايم كه اما كماكان نيز شاهد اين فعاليت ناپسند در كشورمان هستيم و متاسفانه با به كار گيري از لفظ ها ركيك و دور از شان يك تمدن سه هزار ساله و اسم ايران زمين رده اجتماعي كل مردمان ايران را زير سوال مي‌برند . در صورتي كه مي‌توان از اين محيط به وجود آمده براي به نمايش درآوردن فرهنگ غني جمهوري اسلامي ايران و معرفي آن به بقيه مردمان دنيا استفاده كرد . به چهره كلي مي بايست به خاطره داشته باشيم تكنولوژي به وجود آمده تا در خدمت ما باشد خير اين كه ما در خدمت وي باشيم . 


نقش رايانه در تفكر بچه چيست؟ بازي‌هاي كامپيوتري در اين مدت بيشترين نقش را در سرگرمي خردسالان ايفا مي‌كنند، از آنجايي كه زندگي مدرن ما به سمت آپارتمان نشيني سوق داده مي‌گردد و ديگر فضايي براي بازي كودكانمان باقي نخواهد ماند و از سويي ديگر بخاطر درگيري و دغدغه‌هاي والدين، خردسالان نياز به سرگرمي خود را از شيوه بازي‌هاي رايانه‌اي ارضا مي‌كنند . بخش اعظم اين بازي‌ها براي جذب مخاطب، داراي صحنه‌هاي مضاعف وحشيانه و بعضي غيرمرتبط از حيث موقعيت سني براي خردسال ها هستند، اين بازي‌ها باعث ساخت شم هم‌ذات پنداري در بچه گرديده و بچه سعي در تقليد از اخلاق شخصيت مهم بازي خواهد كرد، كه نتيجه آن پرخاشگري در كودك خواهد بود، از آن‌جا كه اين بازي‌ها اكثرا در كشورهايي توليد مي شوند كه با ما مسافت فرهنگي بخش اعظمي دارند، لذا اين اختلاف سبب ساز ساخت اختلال درتربيت و فرهنگ و تمدن كودك ها مي شود . سرمايه‌گذاري در مورد ايجاد بازي‌هاي رايانه‌اي بومي و مناسب فرهنگ وتمدن ايراني مي‌تواند دوچندان رويكرد گشا باشد و از سوي ديگر توجه والدين در هنگام انتخاب بازي براي فرزندان و توجه به مقام سني بازي از كارداران زياد كليدي خواهد بود تا به اين وسيله از زخم ديدن خردسال ها تا حد قابليت و امكان پرهيز كنيم . 


از منظر شما معاش الكترونيك يعني چه؟ اين روز ها كلمه و واژه “الكترونيك” واژه زياد پركاربردي شده است، اين واژه را در كنار خيلي از كلمه ها شنيده‌ايم: تجارت الكترونيك، بانكداري الكترونيك، شهروند الكترونيك، شهرالكترونيك و دولت الكترونيك و … امروزه بخش اعظمي از خدمات و سرويس‌هاي بخش دولتي و سري به چهره اينترنتي ارائه ميگردند و در آينده‌اي خير چندان به دور اغلب اين خدمات صرفا به روش الكترونيك در دسترس عموم قرار خواهد گرفت . در قبلي نه چندان به دور براي پرداخت يك قبض يا برداشت مبلغي اگر‌چه قليل از اكانت فردي نياز بود در ساعات اداري در صف بانك ساعتها وقت بگذرانيد، البته امروزه با استعمال كردن از سرويس ها الكترونيك شما به راحتي از شيوه كامپيوتر شخصي يا اين كه موبايل و تبلت شخصي خود فارغ از اتلاف وقت در صف‌هاي بانكي و اداري در كسري از ثانيه مي توانيد از اكانت خويش پول جابجا فرماييد قبوض خويش را پرداخت فرماييد و حتي استعلام سابقه بيمه خود را از كمپاني مربوطه دريافت كنيد . بنابراين مهارت‌هاي شهروند الكترونيك بيش از هر چيز براي حضور مؤثر شخص در جامعه و حفظ دستمزد شهروندي موضوع نياز هست . براساس استاندارد، شهروند الكترونيك كسي مي‌باشد كه از دست كم علم اضطراري درباره مفاهيم اساس فناوري اطلاعات و ارتباطات برخوردار است، بضاعت و توان برقراري رابطه با وب و ارسال و اخذ پيام‌هاي الكترونيكي از روش پست الكترونيك (ايميل) را دارااست و همچنين اطلاعات، خدمات و كالاهاي زمينه نياز خويش را از طريق اينترنت جستجو مي‌نمايد و يا به ابلاغ واضح‌تر شهروند الكترونيك كسي مي‌باشد كه از بضاعت و توان لازم براي كار با رايانه برخوردار باشد و بتواند در امور روزانه معاش خود از قبيل برقراري ارتباط با ديگران، خريد و فروش، تعاملات بانكي، استخدام، مسافرت، تفريح، درمان و… از رايانه به كارگيري نمايد . 


مقام هوش تصنعي و مصنوعي در جامعه چيست؟ به فيس كلي هوش مصنوعي به تيتر يك دانش جوان در دنيا شناخته مي‌شود، به خصوص در جمهوري اسلامي ايران اين علم مضاعف برنا است و احتمال دارد خيلي از افراد جامعه به ميزان كافي با آن آشنا نباشند . هوش تصنعي و مصنوعي همان گونه كه از اسم آن هم پيداست قصد در شبيه‌سازي، اقتدار درك و تصميم‌گيري يا اين كه به عبارتي هوش آدم دارد، در اين علم ما در شرايط ايده آل به دنبال ماشيني هستيم كه بتواند مانند بشر اقتدار تصميم‌گيري و يادگيري داشته باشد . از پاراگراف استفاده‌هاي اين علم در محفظه دور و اطراف ما مي‌توان به سيستم‌هاي كنترل سرعت و جريمه مداد ارشادوراهنمايي و رانندگي كه به وسيله دوربين‌هاي مستقر شده در سطح شهر انجام ميگردد اشاره نمود، از ديگر كاربردهاي در دسترس هوش مصنوعي به بازي‌هاي رايانه‌اي و كنسول‌هاي آنان و گوشي‌هاي هوشمند مي‌توان اشاره كرد، مانند پلي استيشن و ايكس باكس . با فرآيند پيش‌رو هوش تصنعي و مصنوعي نقش پر رنگ تري در صنعت، ترابري شهري و حتي سيستم‌هاي مشاور و خدماتي در معاش بشر امروز بازي خواهد كرد . 


نقش رايانه در يادگرفتن چيست؟ و شما چگونه از اين دستور در مجموعه خويش استعمال نموده ايد؟ يكي از كاربردهاي فراوان مفيد تكنولوژي و رايانه به كارگيري از آن در دستور آموزش مي‌باشد، با بهره‌گيري از تلفن‌هاي هوشمند و رايانه‌ها شما به راحتي قادر خواهيد بود مطلب زمينه نياز خود را در اينترنت كاوش فرماييد و به صورت متن، فيلم و تصوير‌هاي اينفوگرافي از اطلاعات موردنظر بهرمند شويد . فراوان خرسندم كه اينجانب نيز به نوبه خود به عنوان مدير گروه تجربه‌كده توانسته‌ام اگر‌چه گامي كوچك در بالا بردن سطح علمي هموطنان عزيزم برداشته باشم . بسياري از هم‌وطنان عزيز ما در مناطقي بدور افتاده و محروم از سرويس ها آموزشي بي‌بهره هستند، در صورتي كه به كار گيري از آموزش و يادگيري حق تمام مردمان ميباشد . با اين انگيزه تيم تجربه‌كده شروع به عمل نموده، و هدف ما جمع‌آوري تجربيات و تخصص‌هاي افراد متخصص در قالب فيلم‌هاي ويدئويي و مقاله ها آموزشي و ارائه اين مطالب از روش وب و وب وبسايت تيم تجربه‌كده مي‌باشد تا به راحتي در اختيار عموم قرار گيرد . با اين راه و روش مي‌توان نيز براي جوانان، دانشجو يان و زنان خانه‌دار ساخت اشتغال نمود، هم تمام اشخاص جامعه را از يادگرفتن اثرگذار بهره‌مند ساخت . 

موضوع:
برچسب‌ها: طراحي سايت، طراحي اپليكيشن،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ]