نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
بازديد ربات هاي گوگل از سايت و ايندكس كردن معرفي مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :امين طيراني
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۰۶:۱۹

سئو در مشهد

تغييرات جديدآموزش سئومي دانيد كه گوگل يكسري ربات به نام crawler دارد كه وظيفه ايندكس كردن سايت ها را به عهده دارند. رتبه گرفتن سايت و صفحات و تغييراتي كه در سايت داده ايد به عمكرد اين ربات ها وابسته است. بايد توجه داشته باشيد كه حتي اگر از گوگل بخواهيد صفحه اي را ايندكس نكند ولي آن صفحه بصورت گسترده اي در شبكه هاي مجازي به اشتراك گذارده شود و كاربران زيادي بصورت روزانه از كانال هاي بازريابي محتوا وارد آن صفحه شوند. گوگل به احتمال زياد درخواست شما را ناديده گرفته و صفحه را ايندكس مي كند.
نكته: ايندكس شدن يك صفحه به شدت به ميزان بازاريابي محتوا و مخاطب آن صفحه وابسته است. 
گوگل پيشنهاد ميدهد تنها درصورتي به سراغ ايندكس دستي برويد كه مشكل خاصي در آن صفحه رخ داده باشد. مثلاً اگر شما در صفحه خود يك شماره تلفن را اشتباه نوشته باشيد بعد از اصلاح مي خواهيد كه گوگل بلافاصله صفحه را ايندكس كند و تغييرات جديد را ثبت كند. اين موضوع در سايت هايي كه به صورت AMP توليد شده اند بسيار حياتي خواهد بود. دليل آن هم روشن است سايت هاي AMP بر روي دو سرور ذخيره مي شوند و ايندكس نشدن تغييرات به معني ظاهر متفاوت سايت براي بازديدكنندگان سايت از موبايل و Pc خواهد بود.
 
بازديد ربات هاي گوگل از سايت و ايندكس كردن تغييرات جديد در وب سايت
 گوگل چگونه يك صفحه را ايندكس مي كند؟گفتيم كه گوگل براي ايندكس كردن صفحات به تبليغات آن صفحه وابسته است. اما اگر سايتي تازه ايجاد شده باشد. و شما بخواهيد سايت توسط گوگل بسرعت ايندكس شود مي توانيد در وبمستر گوگل ثبت نام كنيد و سپس آدرس نقشه سايت خود را به گوگل بدهيد. اصولاً اگر نقشه سايت با نام Sitemap.xml در ريشه سايت ذخيره شده باشد. گوگل با ثبت سايت در وبمستر براحتي مي تواند نقشه سايت را بيابد. ولي اگر به هر دليلي گوگل نتوانسته بود كه نقشه سايت شما را بيابد ميتوانيد در پنل كاربري وبمستر به صورت دستي آدرس نقشه سايت را به گوگل اعلام كنيد.
 
نقشه سايت
 
بعد از ايجاد و ساخت نقشه سايت در وبمستر گوگل وارد قسمت Crawl  و سپس Sitemaps شويد. سپس آدرس نقشه سايت را بصورت كامل همراه با آدرس سايت درج كنيد، و دكمه Submit را بزنيد.
سرعت ايندكس شدن صفحات سايت به چه عواملي وابسته است؟اگر سايت شما به تازگي ايجاد شده باشد شما ميتوانيد با ثبت سايت در وبمستر گوگل و همچنين ثبت نام در گوگل آناليتيكس به افزايش سرعت ايندكس شدن صفحات جديد سايت كمك خواهد كرد.
همانطور كه در بالا گفته شد وجود نقشه سايت و اطمينان از شناخت شدن نقشه سايت در وبمستر گوگل نيز در افزايش سرعت ايندكس شدن صفحات موثر است. اختلالات گوگل در شناسايي تغييرات سايت اغلب به دليل مشكلات موجود در نقشه سايت و يا نحوه تعامل گوگل با نقشه سايت است.
 نكته: توليد محتواي كاربر پسند و جذاب و تبليغ آن در كانالهاي مختلف بازاريابي محتوا از هر تكنيكي در افزايش سرعت ايندكس شدن صفحات توسط گوگل موثرتر است.
ايندكس دستي صفحات در شرايط اضطراريگفتيم كه گاهي لازم است يك صفحه خاص از سايت را بصورت دستي در گوگل ايندكس كنيم تا جديدترين تغييرات در گوگل ثبت شود. در اين بخش به نحوه انجام اينكار مي پردازيم.
در وبمستر گوگل از ابزار Fetch as Google استفاده كنيد:
 
Fetch as google
 
همانطور كه مشاهده مي كنيد اين ابزار در زير مجموعه ابزار هاي Crawl قرار دارد. شما مي توانيد گزينه Fetch يا Fetch and render را استفاده كنيد. اگر ايندكس صفحه سايت شما با مشكل روبرو است و نمي توانيد دليل اين مشكل را دريابيد Fetch and render به شما اطلاعات كاملي از قابليت در دسترس بودن منابع صفحه براي گوگل را در اختيار شما مي گذارد. اگر صفحه شما در جستجو با كامپيوتر در صفحه نتايج گوگل هست ولي در موبايل و ساير ابزارها نمي توانيد صفحه خود را در گوگل بيابيد، مي توانيد Fetch and render را براي دستگاه مشخصي اعمال كنيد. بنابراين ميتوانيد از اين گزينه براي بررسي تمام منابع صفحه و ايندكس شدن اين منابع در Pc و گوشي هاي هوشمند استفاده كنيد. (منبع https://support.google.com/webmasters/answer/6066468?hl=en)
چه عواملي مانع ايندكس شدن صفحات سايت شما مي شوند؟اگر صفحات سايت به درستي ايندكس نمي شوند، نقشه سايت يكي از اولين عواملي است كه بايد بررسي شود نحوه افزودن نقشه سايت و نحوه بررسي آن در وبمستر را در بالا توضيح داده ايم. اما عوامل ديگري نيز وجود دارد كه مانع ايندكس شدن صفحات سايت مي شود. برخي صفحات سايت هستند كه براي مخاطبان سايت بسيار جذاب هستند و باعث ماندگاري طولاني تر آنها در سايت مي شوند، صفحاتي مانند صفحات جستجو و صفحات تگ ها (كليك روي يك تگ مجموع اي از صفحاتي كه آن تگ در آنها به كار رفته است را به نمايش مي گذارد)، صفحات مرتبط با دسته بندي كالا ها كه مجموع اي از كالاهاي مرتبط به يك دسته بندي را به نمايش مي گذارند. اما اين صفحات براي كاربران گوگل چندان جذاب نيستند. آنها مايلند كه دقيقاً به صفحه اي منتقل شوند كه حاوي اطلاعات مد نظر آنها است و نه آنكه صفحه اي با چندين لينك به صفحات ديگر برايشان ظاهر شود. بنابراين مديران سايت ها از ايندكس شدن چنين صفحاتي توسط گوگل جلوگيري مي كنند. گاهي در اين فرايند ممكن است كه در اثر يك اشتباه صفحاتي ناخواسته را از ايندكس شدن حذف كنيد. بنابراين يكي از عواملي كه هنگام مشكل ايندكس بايد بررسي شود حذف دستي سايت از ايندكس شدن توسط گوگل است. براي انجام اينكار دو مرحله پيش روي شماست:
1-  فايل Robots.txtيك فايل متني با فرمت txt  است كه ميتواند ايندكس شدن صفحات سايت را با اختلال جدي روبرو كند. براي بررسي فايل Robots.txt مراحل زير را انجام دهيد.
در مرورگر خود آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/robots-testing-tool را كپي كنيد.اگر در وبمستر وارد نشده ايد با اكانت خود وارد شويد.انتخاب نوع رباتي كه ميخواهيد دسترسي آن را به منابع چك كنيد مثلا Googlebot-Image به تصاوير سايت دسترسي دارد.درج آدرسي كه ايندكس آن با مشكل روبرو است در ابزار تستبررسي syntax warnings و logic errors ها در ابزار تستانتخاب user-agent و كليك روي دكمه Test براي بررسي محدويت هاي مربوطهبررسي منابعي كه به صورت BLOCKED هستند و برطرف كردن مشكل آنهانكته شما بايد تغييراتي كه در اين ويرايشگر ميدهيد را به صورت دستي بر فايل robots.txt در سرور اعمال كنيد.
در تصوير زير نمونه اي از كدهاي فايل robots.txt را مشاهده مي كنيد
 
فايل Robot.txt
 
همانطور كه مي بينيد ميتوان آدرس نقشه سايت را در اين فايل نيز درج كرد.
كد
User-agent: *
مشخص مي كند كه محدوديت ها به كدام قسمت اعمال مي شود. مثلاً User-agent: Googlebot محدوديت ها را براي ربات هاي گوگل اعمال مي كند و User-agent: Bingbot اين محدويت ها را براي ربات هاي موتور جستجوي بينگ اعمال مي كند.
كد
Allow: /*
مشخص ميكند كه User-agent اجازه دسترسي به كدام قسمت ها را دارد.
كد
Disallow: /example-subfolder/
مشخص ميكند كه كدام آدرس ها قابل دسترس نيستند.
2- متا تگ Robotsهمانطور كه ميدانيد متاتگ ها بر روي نحوه مشاهده صفحات سايت توسط موتورهاي جستجو موثر هستند. متا تگ Robots يكي از اين متا تگ ها است كه وظيفه آن تنظيم قابليت ايندكس و فالو شدن صفحه توسط موتورهاي جستجو است. اگر اين تگ را در صفحات نگذاريد بصورت پيشفرض گوگل صفحات را ايندكس و فالو فرض خواهد كرد.
نمونه اي از به كارگيري اين تگ در صفحه :

سئو در مشهد

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]